Liga Mistrzów: derby Mediolanu w półfinale. Inter nie zostawił złudzeń Benfice

2023-04-19, 22:50

Piłkarze Interu przypieczętowali awans do półfinału Ligi Mistrzów . Foto: PAP/EPA/MATTEO BAZZI

Włoski Inter zagra o finał Ligi Mistrzów z lokalnym rywalem - Milanem. Podopieczni Simone Inzaghiego zremisowali w środę drugi mecz ćwierćfinałowy z Benfiką 3:3 (2:0 w pierwszym meczu).

Inter potwierdził przewagę

Choć gospodarze przystąpili do meczu z dwubramkową zaliczką, nie zamierzali na tym poprzestać. Już w 14. minucie po szybkim kontrataku, piłkę w polu karnym dostał Nicolo Barella.

Mistrz Europy zamarkował strzał prawą nogą, przełożył piłkę do lewej, po czym oddał silny i precyzyjny strzał w "okienko" bramki rywali.

Mimo trudnej do odrobienia straty, Benfica nie zamierzała się poddawać. Groźny strzał z rzutu wolnego oddał Grimaldo, głową uderzył Chiquinho, aż wreszcie w 38. minucie goście doprowadzili do wyrównania.

W pole karne z prawego skrzydła dośrodkował Rafa Silva, najwyżej w polu karnym wyskoczył Aursnes i to on dzięki bramce zdobytej po "główce" wlał nadzieje w serca fanów portugalskiego zespołu.

W przerwie trener Benfiki Roger Schmidt postawił wszystko na jedną kartę - obrońcę Gilberto zastąpił skrzydłowym Davidem Neresem. Nie wpłynęlo to jednak pozytywnie na jego zespół - po przerwie swój awans przypieczętował Inter.

W 65. minucie po świetnej szarży lewą flanką i podaniu Dimarco, piłkę do bramki skierował Lautaro Martinez. Mistrza świata zastąpił jego rodak, Joaquin Correa, który chwilę po wejściu na boisko oddał znakomity strzał i podwyższył na 3:1.

Zagrali do końca

Portugalczycy do końca walczyli o zachowanie twarzy i zmniejszenie rozmiarów porażki - w 84. minucie Neres trafił w słupek, a kilkadziesiąt sekund później swojego drugiego gola w tej edycji Ligi Mistrzów strzelił młody obrońca Antonio Silva.

Choć nie potrafili odwrócić losów dwumeczu - zagrali do końca. W ostatniej akcji meczu, wynik spotkania na 3:3 ustalił wprowadzony z ławki Petar Musa.

Inter zagra o finał Ligi Mistrzów z Milanem.

Inter Mediolan - Benfica Lizbona 3:3

Gole: 1:0 Barella (14.), 1:0 Aursnes (38.), 2:1 Martinez (65.), 3:1 Correa (78.), 3:2 Antonio Silva (86.), 3:3 Musa (90+5).

Składy:

Inter: Andre Onana - Denzel Dumfries, Matteo Darmian, Francesco Acerbi, Alessandro Bastoni (80. Danilo D'Ambrosio), Federico Dimarco (80. Robin Gosens) - Marcelo Brozović, Nicolo Barella (76. Hakan Calhanoglu), Henrich Mchitarjan - Lautaro Martinez (76. Joaquin Correa), Edin Dżeko (76. Romelu Lukaku).

Benfica: Odysseas Vlachodimos - Gilberto (46.David Neres), Antonio Silva, Nicolas Otamendi, Alejandro Grimaldo - Florentino, Chiquinho (80. Joao Neves) - Rafa Silva (80. Petar Musa), Joao Mario (89. Andreas Schjelderup), Fredrik Aursnes - Goncalo Ramos (74. Goncalo Guedes).

>>> Więcej o Lidze Mistrzów w sezonie 2022/2023 <<<

Program i wyniki rewanżów 1/4 finału Ligi Mistrzów (wszystkie spotkania o godz. 21.00):