Lekkoatletyczne MŚ: polska sztafeta 4x400 m z awansem do finału. Amerykanki zdyskwalifikowane

2023-08-26, 20:32

Bieg eliminacyjny sztafet 4x400 m. Foto: PAP/Adam Warżawa

Alicja Wrona-Kutrzepa, Marika Popowicz-Drapała, Patrycja Wyciszkiewicz-Zawadzka i Natalia Kaczmarek awansowały do finału sztafety 4x400 m w lekkoatletycznych mistrzostwach świata w Budapeszcie. Polki uzyskały czas 3.24,05 i zajęły siódme miejsce w eliminacjach.

Biało-Czerwone ukończyły pierwszy bieg na czwartej pozycji. Na ostatniej zmianie Kaczmarek stoczyła zacięty pojedynek z Femke Bol, ale minimalnie szybsza była Holenderka.

Najlepszy wynik uzyskały Jamajki - 3.22,74. Do finału awansowało osiem sztafet: po trzy najszybsze z dwóch biegów półfinałowych oraz dwie pozostałe z najlepszymi czasami.

Finał odbędzie się 27 sierpnia, ostatniego dnia rywalizacji podczas mistrzostw świata w Budapeszcie. Ostatecznie nie wystąpią w nim jedne z faworytek – Amerykanki – które zostały zdyskwalifikowane.

Polki po biegu eliminacyjnym 1:54