El. Euro 2024: Michał Probierz chciał pobudzić drużynę. Selekcjoner widzi problem. "Nie wierzycie w siebie"

2023-10-17, 16:25

Michał Probierz starał się pobudzić reprezentantów Polski przed 2. połową meczu z Mołdawią . Foto: PAP/Leszek Szymański

Na kanale Łączy Nas Piłka pojawił się materiał z kulisami niedawnego meczu Polski z Mołdawią w eliminacjach Euro 2024. Na nagraniu widać, jak w przerwie meczu selekcjoner Michał Probierz próbuje pobudzić do walki przegrywających piłkarzy. - Ludzie w was wierzą. Trener w was wierzy. Teraz wy musicie uwierzyć sami w siebie! - apelował szkoleniowiec przed drugą połową, w której ostatecznie Polakom udało się wyrównać.

Nowy selekcjoner reprezentacji Polski Michał Probierz nie zanotował zbyt dobrego początku na nowym stanowisku. Biało-Czerwoni w średnim stylu wygrali na wyjeździe z Wyspami Owczymi 2:0, a potem zaledwie zremisowali w Warszawie z Mołdawią 1:1.

Takie wyniki oznaczają, że ich szanse na bezpośredni awans na Euro 2024 bardzo mocno się ograniczyły i realny jest scenariusz, w którym nasi reprezentanci będą musieli szukać szansy awansu przez baraże, które zaplanowano na marzec przyszłego roku.

Michał Probierz chciał wpłynąć na drużynę

Niedzielny mecz z Mołdawią mógł zakończyć się jeszcze gorzej. Do przerwy Polacy przegrywali, ale w drugiej połowie gola zdobył Karol Świderski. Na oficjalnym kanale reprezentacji Polski - Łączy Nas Piłka, można obejrzeć kulisy spotkania na PGE Narodowym. Widać między innymi, jak Michał Probierz próbuje zmotywować swoich podopiecznych w przerwie.

- Panowie, jest 50 tysięcy ludzi na stadionie. Są ludzie, którzy w was wierzą. Trener, który w was wierzy! To wy musicie teraz sami uwierzyć w siebie, jeszcze raz wam to mówię! - apelował do drużyny.

Michał Probierz najwyraźniej podziela zdanie wielu ekspertów i kibiców, że kadrowiczom brakuje wiary w siebie.

- Nie wierzycie w ogóle w siebie i w swoje umiejętności. Potraficie grać w piłkę, tylko teraz sprzedać to na boisku! Wziąć tę piłkę, zabrać, wygrać pojedynek, wywalczyć piłkę. I za wszelką cenę dążyć do zrealizowania tego, co robimy! - przekonywał selekcjoner.

Motywacja nie podziałała. Wygranej nie było

Apele nie do końca poskutkowały, gdyż Biało-Czerwoni nie zdołali wygrać meczu, mimo dużej przewagi w drugiej połowie.

- Spójrzcie na siebie i uwierzcie trochę w siebie! Każdy w klubie gra, każdy jest wiodącą postacią. Przekazać to na boisku teraz! Wyjść na to boisko, pokazać charakter i uwierzyć sami w siebie! Jak nie wierzycie, to wam mówię... Trener w was wierzy! Wyjść na boisko i wygrać ten mecz - przekonywał w przerwie Michał Probierz.

Obecnie reprezentacja Polski zajmuje trzecie miejsce w grupie E, a bezpośrednio awansują dwie drużyny. Nawet ewentualne zwycięstwo w listopadzie nad Czechami może nie poprawić sytuacji w tej stawce - wówczas trzeba będzie walczyć w marcowych barażach.