Ligue 1. PSG wygrywa w dziesiątkę. Ramos bohaterem paryżan

2024-04-01, 10:39

PSG wygrało nawet w dziesiątkę i idzie po mistrzowski tytuł Ligue 1. Foto: EPA/Guillaume Horcajuelo

Choć od 40. minuty grali w dziesięciu, piłkarze Paris Saint-Germain pokonali na wyjeździe Olympique Marsylia 2:0 w 27. kolejce Ligue 1 i zrobili kolejny krok w stronę obrony tytułu mistrzowskiego. Paryżanie mają 12 punktów przewagi nad drugim w tabeli Brestem.

W końcówce pierwszej połowy czerwoną kartkę zobaczył Brazylijczyk Lucas Beraldo, ale mimo tego osłabienia na początku drugiej części gry goście objęli prowadzenie po golu Portugalczyka Vitinhi (53.). W końcówce wynik ustalił jego rodak Goncalo Ramos (85.).

Mecze marsylczyków z paryżanami są jednymi z najbardziej prestiżowych we francuskiej piłce nożnej. PSG to 11-krotny mistrz kraju - rekordzista pod tym względem, a Olympique wznosił trofeum 10 razy. Wygląda na to, że nic nie zatrzyma PSG na drodze do tego, by sięgnąć po kolejne trofeum. Dominacja tego klubu w ostatnich latach trwa, a triumfy na krajowym podwórku stały się już rutyną - w ostatniej dekadzie tylko Monaco i Lille były w stanie pokonać paryżan w tym wyścigu.

Niepokonana w Ligue 1 od 15 września, przez 22 kolejne spotkania, ekipa ze stolicy kraju ma 62 punkty. Brest zgromadził 50, a trzecie jest AS Monaco - 49. Wszystkie zespoły z czołówki odniosły w ten weekend zwycięstwa. Drużyna z Marsylii ma 39 pkt i jest siódma.

W innym niedzielnym spotkaniu Nice, z Marcinem Bułką w bramce, uległo u siebie Nantes 1:2. Drużyna polskiego bramkarza zajmuje piąte miejsce z dorobkiem 43 punktów.