more_horiz
Wiadomości

Ekstraklasa. Czesław Michniewicz: Warszawa jest mi trochę obca

Ostatnia aktualizacja: 26.12.2020 13:00
- Jeszcze nie poznałem Warszawy. Jest mi troszeczkę obca, nadal mieszkam w LTC [Legia Training Center - przyp. red.] - mówi w rozmowie z Polskim Radiem Czesław Michniewicz, trener Legii, która zimę spędza w roli lidera piłkarskiej Ekstraklasy. Zapraszamy na wywiad ze szkoleniowcem mistrza Polski. 
Czesław Michniewicz
Czesław MichniewiczFoto: Mateusz Kostrzewa/Legia.com
  • Czesław Michniewicz pracuje w Legii od września 2020 roku 
  • Legia sensacyjnie przegrała przed przerwą zimową ze Stalą Mielec 2:3

Czesław Michniewicz trenerem warszawskiej Legii został 21 września 2020 roku, zastępując na tym stanowisku Aleksandara Vukovicia. Były opiekun młodzieżowej reprezentacji Polski przyznaje jednak, że mimo mieszkania w LTC wie, jak pracuje się w drużynie mistrza Ekstraklasy

PAP Leszek Ojrzyński Stal 1200.jpg
Wygrana z Legią punktem zwrotnym Stali Mielec? Ojrzyński: chcemy by Ekstraklasa została na Podkarpaciu [WYWIAD]

- Oczywiście mam świadomość gdzie pracuję i jak wygląda tutaj praca trenera. Każdy wynik, gest czy zachowanie piłkarza, trener jest szeroko komentowane. Uczę się tego wszystkiego. Już wcześniej miałem do czynienia z różnego rodzaju zachowaniami w innych klubach, ale Legia jest pod tym względem wyjątkowa - przyznał Michniewicz. 

Posłuchaj
06:38 czesław 01 pmos.mp3 Mateusz Ligęza i Tomasz Kowalczyk w rozmowie z trenerem Legii Warszawa Czesławem Michniewiczem - cz. 1 (Przy Muzyce o Sporcie/Program 1 Polskiego Radia) 

- Wiele nauczyłem się od Legii. Nauczyłem się funkcjonowania w wielkim i medialnym klubie, który musi umiejętnie kierować swoje przekazy [...] Szczerze mi to wszystko pasuje, bo wszystko, co złe spada na rzecznika i mogę mieć czystą głowę. W Legii nie ma czasu na taką otwartość z mediami, bo jest dużo innej pracy związanej z działalnością klubu. 


- Czego się Legia nauczyła ode mnie? Nie wiem trudno powiedzieć. Chciałbym, żeby za pół roku ktoś powiedział, że Legia się czymś różni. Chciałbym, żeby to było widoczne [...] Moje drużyny zawsze grały w sposób uporządkowany, nie chodzi o to, żeby cały czas się bronić, ale umieć zachować na boisku. Żeby to było spójne, wytrenowane bez chaosu i wtedy jest szansa, że możemy zaistnieć w Europie - podkreślił opiekun Legii. 

Posłuchaj
06:29 czesław 02 pmos.mp3 Mateusz Ligęza i Tomasz Kowalczyk w rozmowie z trenerem Legii Warszawa Czesławem Michniewiczem - cz. 2 (Przy Muzyce o Sporcie/Program 1 Polskiego Radia)

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy Mateusza Ligęzy i Tomasza Kowalczyka z trenerem Legii Warszawa Czesławem Michniewiczem. 

PAP Lewandowski 1200.jpg
63. Ankieta PAP: Robert Lewandowski najlepszym sportowcem Europy 2020 roku

Legia Warszawa pierwszy mecz po przerwie zagra na wyjeździe 31 stycznia z Podbeskidziem Bielsko-Biała (godz. 17.30).

Czytaj także:

stjk/PR1/PolskieRadio24.pl

Zobacz także

Zobacz także