more_horiz
Wiadomości

Robert Kubica wystartuje w 24h Le Mans. W wyścigu pojedzie polski zespół

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2021 18:57
Robert Kubica (WRT) znalazł się na liście zgłoszeń do 89. edycji wyścigu 24h Le Mans. Prócz rezerwowego kierowcy Alfa Romeo Racing Orlen znalazła się również polska ekipa Inter Europol Competition z Jakubem Śmiechowskim w obsadzie. 
Robert Kubica, DTM
Robert Kubica, DTMFoto: media.dtm.com
  • Ubiegłoroczna edycja (88. w historii) była planowana na czerwiec, ale z powodu pandemii koronawirusa SARS-CoV-2 ostatecznie odbyła się 19-20 września, również bez publiczności
  • W 2019 roku słynny wyścig samochodowy obserwowało ponad 250 tysięcy widzów

Zaprezentowano oficjalną listę zgłoszeń do 89. edycji wyścigu 24h Le Mans, która odbędzie się w dniach 21-22 sierpnia br. Prócz Kubicy (WRT), znalazła się również polska załoga Inter Europol Competition. Na liście znalazło się 62 samochody, podzielone na główne kategorie: 5 w nowej klasie LMH, 25 w LMP2, 7 w GTE Pro i 24 w GTE Am. Listę uzupełnia Oreca zespołu SRT41 z pojazdów innowacyjnych.

Tamara Vidali 1200F.jpg
Kobiety w motorsporcie. Pasja i upór, które wytyczyły nowy szlak [TYLKO U NAS]

Dla polskich kibiców najważniejszą informacją jest, że zespół krakowianina wystawi samochód Oreca Team WRT z numerem 41. Będzie to pojazd z European Le Mans Series, prowadzony przez Roberta Kubicę, Louisa Deletraza i Yifei Ye.

Z kolei polska załoga Inter Europol Competition wystawi Orecę nr 34. Obsadę stanowią - Kuba Śmiechowski, Renger van der Zande i Alex Brundle.


To już drugi rok z rzędu, kiedy rywalizacja na Circuit de La Sarthe odbędzie się w innym terminie. Wyścig z powodu pandemii przełożono na 21-22 sierpnia.

Czytaj także:

stjk/FIA

Zobacz także

Zobacz także