more_horiz
Wiadomości

Z kim będzie rywalizował Kubica? Trzy polskie zespoły na liście zgłoszeń ELMS

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2021 10:30
42 zespoły wystartują w pierwszej rundzie tegorocznego sezonu European Le Mans Series (ELMS), w której prócz Roberta Kubicy (WRT), zobaczymy również trzy polskie zespoły - Inter Europol Competition (dwie załogi) i Team Virage.
WRT, Inter Europol Competition
WRT, Inter Europol CompetitionFoto: print screen/Twitter/Orlen Team/Inter Europol Competition
  • Dla Roberta Kubicy będzie to pierwszy sezon w wyścigach długodystansowych
  • Polak wystartuje również w 89. edycji 24h Le Mans 
  • Start sezonu ELMS w Barcelonie w dniach 17-18 kwietnia

W środę organizatorzy ELMS zaprezentowali listę zgłoszeń, na której znajduje się po 16 ekip w LMP2 i LMP3, dziewięć w LMGTE oraz jeden innowacyjny samochód. 

TT ELMS Kubica 1200F.jpg
ELMS: zmiany w LMP2, Kubica zwolni

Z perspektywy polskich kibiców najważniejsza wydaje się klasa LMP2, gdzie pojawi się 13 zespołów, które wystawią Oreci 07 i Aurusy 01. W tej kategorii wystartuje Kubica w barwach belgijskiego zespołu WRT, któremu towarzyszyć będą Louis Deletraz oraz Yifey Ye.

W LMP3 z kolei pojawią się trzy polskie załogi. Dwie wystawi Inter Europol Competition - skład jednej nie jest jeszcze znany, natomiast w drugiej pojadą Martin Hippe i Ugo De Wilde. 


Prócz IEC w polskich barwach wystartuje Team Virage w składzie - Rob Hodes, Garett Grist i Charles Crews. Ponadto we włoskiej ekipie Eurointernational pojedzie Mateusz Kaprzyk, który ma za sobą występy w Formule 4. 

Kilka dni temu ekipa WRT zaprezentował nowe malowanie na sezon 2021, gdzie pojawiły się logotypy polskiego koncernu PKN Orlen. W ostatnich dniach zespół Kubicy testował prototyp LMP2 Oreca 07 - Gibson na torze Spa-Francorchamps. 

Za kilka dni Kubica i belgijska ekipa WRT wezmą udział w przedsezonowych testach na torze w Barcelonie, które potrwają dwa dni. Pierwszy wyścig sezonu ELMS odbędzie się w dniach 17-18 kwietnia również na Circuit de Barcelona-Catalunya. 

Alpine Gosia Rdest 1200F.jpg
Małgorzata Rdest wraca na tor. "Rok bez jazdy to rok stracony" [NASZ WYWIAD]

Załoga WRT z Kubicą w składzie wystartuje również w 89. edycji wyścigu 24h Le Mans. Ponadto w kultowej rywalizacji zobaczymy polski Inter Europol Competition, który wystawi Orecę nr 34. Obsadę stanowią - Kuba Śmiechowski, Renger van der Zande i Alex Brundle.


W ostatnich dniach krakowianin miał również pojawić się na Nordschleife w pierwszym wyścigu sezonu Nürburgring Endurance Series (NLS), jednak z powodu kiepskich warunków pogodowych odwołano rywalizację. 

Kalendarz ELMS 2021:

17-18 kwietnia Barcelona
15-16 maja Red Bull Ring
10-11 lipca Monza
28-29 sierpnia Le Castellet
18-19 września Spa-Francorchamps
23-24 października Portimao

Czytaj także:

red/ELMS

Zobacz także

Zobacz także