more_horiz
Wiadomości

ELMS: podium polskiego zespołu na legendarnej Monzy

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2021 15:40
W niedzielę podczas czterogodzinnego wyścigu European Le Mans Series na włoskiej Monzy zespół WRT z Robertem Kubicą zajął czwarte miejsce w klasie LMP2. Nie był to jedyny polski akcent we Włoszech. Ostatni stopień podium w LMP3 zajął samochód z numerem 13 polskiej ekipy Inter Europol Competition w składzie: Mattia Pasini, Martinem Hippe i Ugo de Wilde. 
Inter Europol Competition
Inter Europol CompetitionFoto: print screen/Twitter/Inter Europol Competition/@IE_Competition
  • Do zakończenia sezonu ELMS zostały dwa wyścigi - 19 września na belgijskim torze Spa-Francorchamps i 24 października w portugalskim Portimao
  • Sezon 2021 w ELMS składa się z sześciu rund. Każda trwa cztery godziny
  • W ELMS rywalizują dwaj polscy kierowcy: Robert Kubica i Mateusz Kaprzyk
FB Jakub Śmiechowski 1200F.jpg
Rusza ELMS, na horyzoncie WEC. Jakub Śmiechowski: mierzymy relatywnie wysoko [NASZ WYWIAD]

Robert Kubica, Szwajcar Louis Deletraz i Chińczyk Yifei Ye z belgijskiego teamu dojechali na metę z czwartym czasem, ale zwiększyli przewagę w klasyfikacji generalnej sezonu ELMS w klasie LMP2. 

Prócz rezerwowego kierowcy Alfa Romeo Racing Orlen w F1 na Autodromo Nazionale Monza pojawiły się również inne biało-czerwone akcenty. Zespół Inter Europol Competition, który w ELMS wystawia dwie załogi po niedzielnym finiszu, mógł mieć powody do zadowolenia. Samochód z numerem 13 zajął trzecie miejsce w LMP3. Z kolei załoga z numerem 14, w składzie Erwin Creed, Mateusz Kaprzyk i Marius Zug ukończyła rywalizację na siódmym miejscu w tej samej kategorii. - Obiecałem ekipie podium w niedzielę i dotrzymałem obietnicy - powiedział Mattia Pasini z ekipy nr 13. 


Mateusz Kaprzyk (nr 14) przyznał, że był zadowolony ze startu na Monzy. - To był bardzo ciekawy wyścig [...] Wiele się działo na torze, było sporo incydentów, okresów żółtej flagi i interwencji samochodu bezpieczeństwa. Ustawienie samochodu było bardzo dobre, dzięki czemu mogłem cieszyć się wyścigiem wraz z kolegami z załogi. Jestem bardzo zadowolony i już nie mogę doczekać się kolejnego startu - dodał. 

European Le Mans Series to wyścigi długodystansowe, w których kierowcy mają do dyspozycji prototypy klasy LMP oraz samochody sportowe klasy GT. Sezon 2021 w ELMS składa się z sześciu rund. Każda trwa cztery godziny.

Formuła 1 Robert Kubica 1200F.jpg
Formuła 1: Kubica poczeka do jesieni. "Najważniejszy jest dla mnie 24h Le Mans"

Piąta runda cyklu ELMS zaplanowana jest na 19 września czerwca na belgijskim torze Spa-Francorchamps.

Kalendarz ELMS 2021:

18 kwietnia Barcelona - WRT
16 maja Red Bull Ring - WRT
6 czerwca Le Castellet - G-Drive Racing
11 lipca Monza - Panis Racing
19 września Spa-Francorchamps
24 października Portimao

Czytaj także:

red/Intereuropolcompetition.eu

Zobacz także

Zobacz także