more_horiz
Wiadomości

Kubica wystartuje w dwóch ostatnich rundach WEC. Polak spróbuje sił w długodystansowych MŚ

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2021 12:23
Robert Kubica pojedzie w dwóch ostatnich rundach długodystansowych mistrzostw świata (WEC) w Bahrajnie. Polak wystartuje w ekipie High Class Racing, z którą próbował sił w tegorocznym wyścigu 24h Daytona.
Daytona 24h
Daytona 24hFoto: print screen/Twitter/Orlen Team
  • Do zakończenia sezonu ELMS został jeden jeszcze jeden wyścig - 24 października w portugalskim Portimao
  • Sezon 2021 w ELMS składa się z sześciu rund. Każda trwa cztery godziny
  • Prócz wyścigów długodystansowych Polak wciąż pełni rolę kierowcy rezerwowego i rozwojowego w zespole Formuły 1 Alfa Romeo Racing Orlen
TT Orlen Team Kubica ELMS 1200F.jpg
"Nie zawsze byliśmy najszybsi". Robert Kubica pod wrażeniem sukcesu w ELMS

Po sukcesie w European Le Mans Series Robert Kubica stoi przed kolejnym wyzwaniem. Tym razem Polak w dobrze znanym mu zespole High Class Racing wystartuje w dwóch ostatnich rundach WEC, które zaplanowano w Bahrajnie w dniach - 30 października (wyścig 6-godzinny) i 6 listopada (8-godzinny). Krakowianin dołączy do Andersa Fjordbacha i Dennisa Andersena i będzie rywalizował samochodem z numerem "20" High Class Racing Oreca 07-Gibson.

- Bardzo cieszę się z faktu, że znowu dołączam do High Class Racing, tym razem na ostatnie rundy WEC w Bahrajnie. [...] Wiem, że zrobimy wszystko, żeby cieszyć się jazdą i osiągnąć jak najlepszy wynik. Tym razem będę się ścigał w klasie ProAm, która ma trochę inną specyfikę niż to, z czym mierzyliśmy się w tym roku w European Le Mans Series i 24h Le Mans. Traktuję to jako duże wyzwanie i znowu chcę dać z siebie wszystko - przyznał Kubica, cytowany w oficjalnym komunikacie na stronie WEC. 


Podczas ostatniej rundy ELMS załoga Oreci 07-Gibson z numerem 41 okazała się najlepsza na belgijskim torze, dzięki czemu udało się przypieczętować mistrzostwo serii w klasie LMP2. Dla Roberta Kubicy był to debiut w nowej serii, którą łączy z obowiązkami kierowcy rezerwowego w zespole F1 Alfa Romeo Racing Orlen. 

W tym sezonie Polak dwukrotnie zastąpił zakażonego koronawirusem SARS-CoV-2 Kimiego Raikkonena i wystąpił w Grand Prix Holandii oraz na włoskiej Monzy. Dotychczas Polak zaliczył... 99 startów w F1. 

FB Jakub Śmiechowski 1200F.jpg
Rusza ELMS, na horyzoncie WEC. Jakub Śmiechowski: mierzymy relatywnie wysoko [NASZ WYWIAD]

European Le Mans Series to wyścigi długodystansowe, w których kierowcy mają do dyspozycji prototypy klasy LMP oraz samochody sportowe klasy GT. Kierowcy zmieniają się za kierownicą. Sezon 2021 w ELMS składa się z sześciu rund. Każda trwa cztery godziny.

Finałowa runda cyklu ELMS zaplanowana jest na 24 października na portugalskim torze w Portimao. 


Czytaj także:

red/Fiawec.com/Twitter

Zobacz także

Zobacz także