more_horiz
Wiadomości

"Rozstawieni czy nie, trzeba grać, a nie płakać". Zbigniew Boniek zabrał głos po porażce z Węgrami

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2021 14:36
- Rozstawieni czy nie, trzeba grać, a nie płakać - napisał były prezes PZPN Zbigniew Boniek po przegranym meczu reprezentacji Polski z Węgrami (1:2). Podopieczni trenera Paulo Sousy doznali porażki w ostatnim meczu fazy grupowej eliminacji MŚ 2022. 
Robert Lewandowski i były prezes PZPN Zbigniew Boniek
Robert Lewandowski i były prezes PZPN Zbigniew BoniekFoto: Shutterstock.com/Mikolaj Barbanell
  • Mundial w Katarze odbędzie się w dniach 21 listopada - 18 grudnia przyszłego roku
  • Losowanie par barażowych zaplanowano na 26 listopada. W ich finałowym etapie - 28 lub 29 marca 2022 - spotkają się zwycięzcy pierwszej rundy, a gospodarzy także wyłoni losowanie

Przez porażkę na PGE Narodowym wątpliwe stało się rozstawienie drużyny prowadzonej przez Paulo Sousę. Po meczu mocno krytykowano postawę Biało-Czerwonych, ale również padło wiele zarzutów w kierunku portugalskiego selekcjonera. Swoje zdanie na temat gry reprezentacji Polski wyraził również Zbigniew Boniek, w przeszłości kadrowicz i prezes PZPN. 

- Z 12 zespołów w barażach tylko trzy pojadą na Mundial. Rozstawieni czy nie trzeba grać a nie płakać….Dzisiaj to był czarny poniedziałek naszej [pisownia oryginalna] - napisał na Twitterze Zbigniew Boniek

Polska zajmuje obecnie szóste miejsce - ostatnie dające rozstawienie w pierwszym etapie barażów - w tabeli drużyn z drugich miejsc w 10 grupach eliminacji MŚ 2022. Na razie szóstka rozstawionych ekip, które 24 bądź 25 marca zagrają w roli gospodarzy, to: Portugalia, Szkocja, Włochy, Rosja, Szwecja i Polska.


Biało-Czerwonych mogą jednak wyprzedzić plasujący się w tym zestawieniu tuż za nimi Walijczycy, o ile nie przegrają z pewnymi już awansu Belgami, bądź Turcy, jeśli pokonają na wyjeździe Czarnogórę. W grupie G wciąż jednak otwarta pozostaje kwestia pierwszego miejsca, na które - poza zespołem znad Bosforu - nadal mają także prowadzący Holendrzy oraz Norwegowie.

Losowanie par barażowych - 26 listopada. W ich finałowym etapie - 28 lub 29 marca 2022 - spotkają się zwycięzcy pierwszej rundy, a gospodarzy także wyłoni losowanie.

Mistrzostwa świata w Katarze z udziałem 32 reprezentacji rozegrane zostaną między 21 listopada a 18 grudnia przyszłego roku.

Czytaj także:

red/Twitter

Zobacz także

Zobacz także