more_horiz
Wiadomości

Czesław Michniewicz spotka się z Robertem Lewandowskim. "Jadę do Monachium"

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2022 14:37
Czesław Michniewicz został nowym selekcjonerem reprezentacji Polski. Podczas konferencji prasowej zorganizowanej przez PZPN szkoleniowiec zaznaczył, że wkrótce spotka się z kadrowiczami, w tym z kapitanem Biało-Czerwonych Robertem Lewandowskim. 
Czesław Michniewicz został ogłoszony nowym selekcjonerem reprezentacji Polski. Zastąpił na tym stanowisku Portugalczyka Paulo Sousę
Czesław Michniewicz został ogłoszony nowym selekcjonerem reprezentacji Polski. Zastąpił na tym stanowisku Portugalczyka Paulo SousęFoto: East News/Andrzej Iwanczuk/REPORTER
  • Czesław Michniewicz wcześniej prowadził Legię Warszawa. Ma za sobą pracę z reprezentacją Polski do lat 21
  • Nowy selekcjoner kadry został zaprezentowany podczas konferencji prasowej na PGE Narodowym w Warszawie
  • Michniewicz jest 49. selekcjonerem w historii reprezentacji Polski 

Michniewicz spotka się z Lewandowskim

Zgodnie z wcześniejszymi informacjami Czesław Michniewicz został nowym selekcjonerem reprezentacji Polski. Wydawało się, że funkcję tę obejmie Adam Nawałka, jednak ostatecznie PZPN postawił na byłego trenera Legii Warszawa. 

W trakcie konferencji prasowej 51-letni szkoleniowiec przyznał, że wkrótce spotka się z piłkarzami reprezentacji. Pierwszy wybór padł na kapitana i napastnika Bayernu Monachium Roberta Lewandowskiego, z którym Michniewicz ma się spotkać jeszcze w tym tygodniu. 

- Chcemy jak najszybciej skontaktować się z zawodnikami, zwłaszcza z tymi, z którymi nie pracowałem i tymi najważniejszymi dla polskiej reprezentacji. W zespole każdy jest ważny, ale są zawodnicy, którzy stanowią o trzonie tej reprezentacji. Myślę tutaj przede wszystkim o Robercie Lewandowskim. W tym tygodniu jeszcze spotkam się z nim, pojadę do niego do Monachium. Mając najlepszego piłkarza na świecie musimy mu stworzyć takie warunki, żeby mógł pokazać swój potencjał [...] Najbardziej kocham wygrywać, porozmawiam z Robertem Lewandowskim, w jaki sposób on chciałby wygrywać - powiedział nowy selekcjoner Biało-Czerwonych. 

Cezary Kulesza potwierdza

Prezes PZPN Cezary Kulesza potwierdził również, że jest wyznaczony termin spotkania Michniewicza z Lewandowskim. - Rozmawiałem z Robertem Lewandowskim. Również on rozmawiał z trenerem Michniewiczem, jedziemy na jednym wózku, gramy do jednej bramki - przyznał szef krajowego związku. 

Czesław Michniewicz został nowym selekcjonerem reprezentacji Polski. 51-latek zastąpił na tym stanowisku Portugalczyka Paulo Sousę, który zrezygnował z kadry na rzecz brazylijskiego Flamengo. 

Nowy trener będzie miał niewiele czasu, ponieważ już 24 marca reprezentację Polski czeka w Moskwie półfinałowy mecz barażowy z Rosją o awans do MŚ. Jeżeli Polacy zwyciężą, zmierzą się w finale barażowym 29 marca w Chorzowie z lepszym z pary Szwecja - Czechy. Mistrzostwa świata w Katarze z udziałem 32 reprezentacji rozegrane zostaną między 21 listopada a 18 grudnia.  

Posłuchaj
00:57 Engel CM.mp3 Zdaniem byłego selekcjonera reprezentacji Polski Jerzego Engela to właściwy człowiek na właściwym miejscu (IAR)

Konferencja prezentująca nowego selekcjonera na PGE Narodowym w Warszawie: 

Czytaj także:

/Łączy Nas Piłka

Zobacz także

Zobacz także