more_horiz
Wiadomości

MŚ Katar 2022. Polska wybrała bazę na mundial? Rzecznik PZPN: mamy wszystko, czego potrzebujemy

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2022 18:23
- Będziemy mieć świetne warunki, dwa boiska trawiaste, a dojazd na stadiony potrwa pięć minut - powiedział rzecznik prasowy PZPN Jakub Kwiatkowski. Reprezentacja Polski ma już zarezerwowaną bazę na piłkarskie MŚ Katar 2022. Umowa zostanie podpisana do końca kwietnia. 
Piłkarze reprezentacji Polski podczas meczu międzynarodowego
Piłkarze reprezentacji Polski podczas meczu międzynarodowego Foto: Mikolaj Barbanell/Shutterstock.com

MŚ Katar 2022. Reprezentacja Polski ma już ośrodek na mundial: nie zamierzamy już szukać dalej

Przy okazji pobytu w Katarze polska delegacja wybierała ośrodek pobytowy dla Biało-Czerwonych. - Mamy już zarezerwowaną bazę. Trzeba potwierdzić ten wybór do końca kwietnia i podpisać umowę. Dlatego na razie nie zdradzam szczegółów dotyczących lokalizacji, zresztą tam wszędzie jest bardzo blisko. Dojazd na poszczególne stadiony to kwestia pięciu minut, wszystko na turnieju jest praktycznie obok siebie, logistycznie to duże ułatwienie - podkreślił Jakub Kwiatkowski.

Najbliżej z bazy Polaków będzie do Ar-Rajjan, gdzie zagrają drugi mecz - z Arabią Saudyjską. Dwa pozostałe spotkania rozegrają w pobliskiej Dausze. - Nie zamierzamy już dalej szukać. Wybrana baza bardzo nam odpowiada. Trener Czesław Michniewicz widział ten ośrodek i jest zadowolony. Będziemy mieć wszystko, czego potrzebujemy, w tym dwa boiska trawiaste. Wcześniej nie wybieraliśmy ośrodków, ponieważ dopiero 29 marca awansowaliśmy na mundial. Będąc już w Katarze, skierowaliśmy się do tego ośrodka i szybko podjęliśmy decyzję. Za nami w kolejce byli przedstawiciele trzech innych federacji, którzy chcieli tę bazę zobaczyć, ale ponieważ byliśmy pierwsi - zawrócili i pojechali wybrać inne ośrodki - przyznał rzecznik prasowy PZPN i team menedżer kadry.

Ważna logistyka. Rzecznik PZPN: zostaniemy w ośrodku tak długo, jak długo zagramy na MŚ Katar 2022

Jak dodał, bardzo ważny jest fakt, że przez cały pobyt na mundialu Biało-Czerwoni nie muszą zmieniać lokalizacji. - Pozostaniemy w tym ośrodku tak długo, jak długo zagramy na mundialu. Nie musimy się nigdzie przenosić, to naprawdę wygodne w porównaniu z poprzednimi turniejami - zaznaczył.

W przeszłości, np. przy okazji Euro 2016 we Francji czy mundialu 2018 w Rosji, PZPN miał do załatwienia znacznie więcej kwestii logistycznych. Choćby własną siłownię, której elementy przywożono z Polski i montowano na miejscu.

- Teraz nie ma takiej potrzeby. Jak wspomniałem, wszystko tam będzie gotowe, nie musimy przywozić niczego z Polski - dodał Jakub Kwiatkowski.

W swoim pierwszym spotkaniu grupy C reprezentacja Polski zagra 22 listopada z Meksykiem (godz. 17.00 - Ad-Dauha). Cztery dni później Biało-Czerwoni zmierzą się z Arabią Saudyjską (14.00 - Ar-Rajjan), a 30 listopada - z Argentyną (20.00 - Ad-Dauha).

MŚ Katar 2022 - jak wygląda harmonogram turnieju?

XXII Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej Katar 2022 odbędą się w dniach 21 listopada - 18 grudnia. Tegoroczna rywalizacja będzie ostatnim mundialem, w którym wystąpią 32 drużyny. Na kolejnym turnieju, w 2026 roku o Puchar Świata FIFA, zagra 48 reprezentacji narodowych. 

Faza grupowa potrwa do 2 grudnia, 3-6 grudnia to terminy spotkań 1/8 finału, terminy ćwierćfinałów to 9-10 grudnia, półfinały zostaną rozegrane 13 i 14 grudnia, mecz o trzecie miejsce - 17 grudnia, a mistrz globu będzie znany dzień później.

Losowanie MŚ Katar 2022 komentowali dziennikarze PolskiegoRadia24.pl Paweł Majewski i Bartosz Goluch: 

Czytaj także:

Zobacz także

Zobacz także