more_horiz
Wiadomości

Dramat Czesława Michniewicza. Zmarł ojciec selekcjonera reprezentacji Polski

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2022 18:13
Zmarł ojciec selekcjonera reprezentacji Polski Czesława Michniewicza - poinformował Tomasz Kowalczyk z Programu 1 Polskiego Radia. Chwilę później PZPN wystosował komunikat, w którym prosi o poszanowanie prywatności trenera kadry. 
Selekcjoner piłkarskiej reprezentacji Polski Czesław Michniewicz
Selekcjoner piłkarskiej reprezentacji Polski Czesław MichniewiczFoto: Shutterstock.com/Mikolaj Barbanell

Nie żyje ojciec selekcjonera reprezentacji Polski Czesława Michniewicza

W środę po południu smutną wiadomość przekazał dziennikarz Polskiego Radia Tomasz Kowalczyk. - Trener Michniewicz miał dziś lecieć do Niemiec i rozpocząć długie tourne, oglądać mecze, rozmawiać z piłkarzami, miał też chwilę porozmawiać z nami przed wylotem, ale właśnie poinformował, że zmienia plany w związku ze śmiercią Taty. Kondolencje dla rodziny - napisał na Twitterze. 

- Prezes Cezary Kulesza wraz z Zarządem i pracownikami Polskiego Związku Piłki Nożnej składa selekcjonerowi reprezentacji Polski, Czesławowi Michniewiczowi, wyrazy głębokiego współczucia - czytamy w komunikacie PZPN. 

Czesław Michniewicz już wcześniej na antenie "Kanału Sportowego" mówił o kondycji zdrowotnej swoich rodziców. - Moi rodzice są bardzo ciężko chorzy i kontakt z nimi jest utrudniony. Jak ostatnio dzwoniłem, rozmawiałem z siostrą i ona im przekazała tę wiadomość. Ojciec wie, mówi, że jest dumny, ale później nagle zmienił temat i zaczął o czymś innym rozmawiać. Mama jest świadoma, wie i myślę, że oboje są bardzo dumni ze mnie - tłumaczył selekcjoner kadry. 

Czesław Michniewicz - reprezentacja Polski awansowała na MŚ Katar 2022

W swoim pierwszym spotkaniu grupy C reprezentacja Polski zagra 22 listopada z Meksykiem (godz. 17.00 - Ad-Dauha). Cztery dni później Biało-Czerwoni zmierzą się z Arabią Saudyjską (14.00 - Ar-Rajjan), a 30 listopada - z Argentyną (20.00 - Ad-Dauha).

XXII Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej Katar 2022 odbędą się w dniach 21 listopada - 18 grudnia. Tegoroczna rywalizacja będzie ostatnim mundialem, w którym wystąpią 32 drużyny. Na kolejnym turnieju, w 2026 roku o Puchar Świata FIFA, zagra 48 reprezentacji narodowych. 

Faza grupowa potrwa do 2 grudnia, 3-6 grudnia to terminy spotkań 1/8 finału, terminy ćwierćfinałów to 9-10 grudnia, półfinały zostaną rozegrane 13 i 14 grudnia, mecz o trzecie miejsce - 17 grudnia, a mistrz globu będzie znany dzień później.


Czytaj także:

red/PolskieRadio24.pl/PZPN

Zobacz także

Zobacz także