La Liga: FC Barcelona - Real Valladolid. Robert Lewandowski zabawił się na Camp Nou [WIDEO]

2022-08-28, 21:27

Robert Lewandowski zdobył swoje pierwsze ligowe bramki na Camp Nou. Foto: PAP/EPA/Toni Albir

FC Barcelona pokonała Real Valladolid 4:0 w meczu trzeciej kolejki hiszpańskiej La Ligi. Robert Lewandowski popisał się w tym meczu dubletem.

W poprzednim meczu (z Real Sociedad) Robert Lewandowski trafił do siatki już w 45. sekundzie spotkania, otwierając wynik, a także w 68. minucie - zmieniając go na na 3:1.

"Lewy" stanął przed szansą na poprawienie statystyk. W trzeciej kolejce FC Barcelona podjęła Real Valladolid, który w poprzednim meczu zatrzymał Sevillę (1:1).

Skuteczne ataki Barcy. "Lewy" z pierwszym golem w lidze na Camp Nou

Większość akcji w pierwszej połowie działa się w okolicach pola karnego gości. Piłkarze Barcelony otoczyli rywala szczelnym kordonem, próbując się przez niego przebić cierpliwym budowaniem akcji.

W 24. minucie piłkę na skrzydle otrzymał Raphinha. Brazylijczyk dośrodkował ją w pole karne, a tam świetnie doskoczył Robert Lewandowski, który wbił piłkę do siatki obok bezradnego bramkarza. Poza polskiego snajpera przypominała tę, która widnieje w logo Bundesligi, czyli rozgrywek, w których "Lewy" występował przez ostatnie lata w barwach Bayernu Monachium i Borussii Dortmund.

"Blaugrana" jeszcze przed przerwą zdążyła zadać Realowi Valladolid kolejny cios. Tym razem Osmane Dembele wypatrzył Pedriego, po czym wyłożył mu piłkę w polu karnym. 19-latek dopełnił formalności i podwyższył prowadzenie Barcelony.

Polak blisko hat-tricka

W drugiej połowie gospodarze zwolnili tempo, kontrolując przebieg gry. Kolejna bramka dla "Blaugrany" padła w 65. minucie. Robert Lewandowski otrzymał piłkę w polu karnym, po czym ekwilibrystycznym strzałem piętą zaskoczył golkipera gości i wpakował futbolówkę do bramki.

W doliczonym czasie "Lewy" był bliski skompletowania hat-tricka. Polski napastnik otrzymał piłkę w polu karnym, jednak uderzył w poprzeczkę. Futbolówka spadła pod nogi Sergi Roberto, który dopełnił formalności, ustalając wynik meczu.

FC Barcelona - Real Valladolid 4:0