more_horiz
Wiadomości

Ekstraklasa: Lechia Gdańsk potwierdziła transfer austriackiego napastnika

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2023 17:15
Lechia Gdańsk porozumiała się z łotewskim RFS Ryga w sprawie pozyskania Kevina Friesenbichlera. Austriacki napastnik ma przejść do zespołu Biało-Zielonych na zasadzie transferu definitywnego. Lechia uzgodniła już z jego obecnym klubem RFS Ryga wszystkie warunki odpłatnego transferu.
Kevin Friesenbichler będzie nowym piłkarzem Lechii Gdańsk
Kevin Friesenbichler będzie nowym piłkarzem Lechii GdańskFoto: FORUM/RUSSELL CHEYNE/Reuters

28-letni Friesenbichler od wtorku przebywa w Gdańsku, a dziś (11 stycznia) przechodzi badania medyczne przed transferem. Po ich zaliczeniu podpisze 2,5-letni kontrakt, a następnie dołączy do drużyny Lechii na zgrupowaniu w Turcji.

Lechia Gdańsk uzgodniła warunki transferu Kevina Friesenbichlera. Austriak wraca do Trójmiasta

Austriak ma wzmocnić konkurencję w formacji ofensywnej Lechii. W ostatnim sezonie w barwach RFS Ryga (rozgrywki na Łotwie odbywają się w systemie wiosna-jesień) rozegrał 11 meczów w europejskich rozgrywkach, strzelił 2 gole i zaliczył asystę. Natomiast w rozgrywkach łotewskiej Virsligi zanotował 32 występy, w których strzelił 8 goli i miał 11 asyst.

Kevin Friesenbichler w przeszłości grał już w Lechii Gdańsk w sezonie 2014/2015 – w 16 meczach Ekstraklasy strzelił wówczas 5 goli. Po odejściu z Gdańska występował m.in. w austriackich zespołach – Austrii Wiedeń, Wolfsberger AC i Sturmie Graz oraz w niemieckim VFL Osnabrück. Od lata 2021 roku reprezentował łotewski RFS Ryga.


Czytaj także
:

red/Lechia.pl

Zobacz także

Zobacz także