more_horiz
Wiadomości

Jakub Błaszczykowski zagra jeszcze w reprezentacji Polski? PZPN ma plan

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2023 19:59
Według informacji Interii, Jakub Błaszczykowski rozegra pożegnalny mecz w barwach reprezentacji Polski. 37-letni zawodnik miałby zostać oficjalnie pożegnany podczas meczu towarzyskiego z Niemcami, którego zakontraktowanie ma być bliskie realizacji. 
Jakub Błaszczykowski (z góry) i Robert Lewandowski przez lata stanowili o sile reprezentacji Polski
Jakub Błaszczykowski (z góry) i Robert Lewandowski przez lata stanowili o sile reprezentacji Polski Foto: Forum/Reuters/Michael Dalder

Jakub Błaszczykowski w latach 2006-2019 rozegrał aż 108 meczów w reprezentacji Polski, strzelając w narodowych barwach 21 bramek. 37-letni piłkarz, który obecnie jest zawodnikiem pierwszoligowej Wisły Kraków, nigdy nie miał jednak oficjalnego pożegnania z drużyną narodową.

Takiego zaszczytu w ostatnich latach doświadczyli choćby Łukasz Piszczek czy Łukasz Fabiański.

Mecz z Niemcami okazją do pożegnania 

Według informacji portalu Interia.pl, istnieje jednak szansa, że "Błaszczu" zostanie uroczyście pożegnany przez PZPN oraz kibiców.

W czerwcu reprezentacja Polski rozegra tylko jeden mecz eliminacji do mistrzostw Europy. Polscy działacze mają więc negocjować możliwość zagrania sparingu na PGE Narodowym w Warszawie z Niemcami, którzy jako gospodarze Euro 2024 nie grają w eliminacjach. 

Porozumienie w sprawie meczu towarzyskiego ma być bliskie, a Polski Związek Piłki Nożnej chce, by spotkanie z Niemcami było okazją do pożegnania z drużyną narodową Błaszczykowskiego, który przez ponad dekadę występował w niemieckich klubach: Borussii Dortmund i Wolfsburgu. 

Co na Błaszczykowski? 

Póki co, nie wiadomo jednak, czy sam piłkarz będzie zainteresowany taką możliwością. W przeszłości Jakub Błaszczykowski mówił, że sam nigdy nie zrezygnuje z występów w reprezentacji Polski

Jego reprezentacyjny licznik zatrzymał się jednak na 108 meczach. W ostatnich latach były kapitan drużyny narodowej zmagał się z wieloma kontuzjami. Dość powiedzieć, że w obecnym sezonie jeszcze nie pojawił się na placu gry. 

Były reprezentant Polski Jakub Wawrzyniak o zatrudnieniu Fernando Santosa jako selekcjonera kadry:

Czytaj także:

Polskieradio24.pl

/empe, Interia 

Zobacz także

Zobacz także