more_horiz
Wiadomości

Fatalna pomyłka ws. Christiana Atsu. Znany piłkarz nadal jest pod gruzami

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2023 15:32
Działacze Hataysporu zdementowali w środę wiadomość o rzekomym odnalezienie ghańskiego piłkarza tego klubu, który zaginął podczas trzęsienia ziemi w Turcji w nocy z niedzieli na poniedziałek.
Christian Atsu nadal nie został odnaleziony
Christian Atsu nadal nie został odnalezionyFoto: JASON CAIRNDUFF / Reuters / Forum

Dyrektor ds. medycznych klubu Gurbey Kahveci zdementował w środę informacje, zgodnie z którymi Atsu miał zostać wydobyty spod gruzów we wtorek i przetransportowany do szpitala Dortyol.

W rozmowie z tureckim dziennikiem “Hurriat” Kahveci wyjaśnił, że przedstawiciele klubu na wieść o uratowaniu 31-letnego piłkarza niezwłocznie udali się do placówki medycznej, aby porozmawiać z Ghańczykiem.

“Szukaliśmy go tam, ale nie znaleźliśmy. Christian Atsu oraz Taner Savut (dyrektor sportowy klubu) wciąż niestety pozostają zaginionymi” - powiedział Gurbey Kahveci.

Trener tureckiego zespołu i były reprezentacyjny bramkarz Volkan Demirel także zdementował doniesienia o rzekomym odnalezieniu Atsu. Dodał, że wciąż poszukiwany jest również Savut.

“W dalszym ciągu nie mamy wieści o ich odnalezieniu. Czy myślicie, że gdybyśmy znaleźli ich w szpitalu, to bym wam o tym nie napisał? Podzielę się z wami tymi wiadomościami, jeśli takie otrzymam” - napisał w mediach społecznościowych Demirel.

Wyraził żal, że internauci przekazują niesprawdzone wiadomości o rzekomym uratowaniu ghańskiego piłkarza.

“Proszę was, nie piszcie, że on przeżył, skoro nie macie pewności. Ludzie mają rodziny i nadzieję. Zranienie i ból rosną” - zaapelował trener tureckiego klubu.

W niedzielę, kilka godzin przed trzęsieniem ziemi w Turcji, Atsu zdobył jedyną bramkę dla Hataysporu w wygranym meczu ligowym z Kasimpasą.

Czytaj także:

bg/PAP

Zobacz także

Zobacz także