more_horiz
Wiadomości

PŚ w skokach: Kubacki, Lanisek, Kraft dostępni za darmo. Rasnov chce promować skoki narciarskie

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2023 09:27
Organizatorzy konkursów Pucharu Świata w skokach narciarskich w rumuńskim Rasnovie (18-19 lutego) poinformowali, że nie będą prowadzili sprzedaży biletów na zawody. Wstęp pod skocznię będzie wolny. Rumuni mają nadzieję, że pomoże to w promocji skoków narciarskich w ich kraju.
Skocznia w Rasnovie po raz trzeci ugości najlepszych skoczków świata
Skocznia w Rasnovie po raz trzeci ugości najlepszych skoczków świata Foto: PAP/EPA/ROBERT GHEMENT
  • Rumuńskie miasto po raz trzeci zorganizuje zawody Pucharu Świata. W przeszłości na podium stawał tam Kamil Stoch
  • W tym roku w Rasnovie zostaną rozegrane zawody indywidualne oraz konkurs duetów

Rasnov po raz trzeci będzie gospodarzem zawodów Pucharu Świata w skokach narciarskich mężczyzn. Wcześniej miasto położone w Transylwanii gościło najlepszych skoczków w sezonach 2019/2020 i 2020/2021. Przed dwoma laty drugie miejsce w konkursie indywidualnym zajął tam Kamil Stoch.

Rumuni nie błyszczą na skoczni, ale zorganizują konkursy PŚ

W tym sezonie na skoczni normalnej Trambulina Valea Carbunarii (K-90) zaplanowano zarówno konkursy kobiet, jak i mężczyzn. Panowie będą rywalizowali w dniach 18-19 lutego. Na sobotę, 18 lutego, zaplanowano konkurs indywidualny, z kolei dzień później rozegrane zostaną zawody duetów.

Organizacja zawodów Pucharu Świata w jakiejkolwiek zimowej dyscyplinie nie jest codziennością w Rumunii. Kraj ten nie ma zbyt wielkich tradycji w sportach zimowych, ale próbuje rozwijać m.in. skoki narciarskie.

Reprezentanci Rumunii już od kilku sezonów dość regularnie pokazują się w zawodach Pucharu Świata, a właściwie w kwalifikacjach do nich.

Najlepszy z rumuńskich skoczków Daniel Andrei Cacina tylko dwukrotnie w tym sezonie awansował do konkursu głównego. Najlepsze miejsce reprezentanta Rumunii to z kolei 43. pozycja Mihnei Spulbera w niezbyt licznie obsadzonych zawodach w Zakopanem. Póki co, wyniki sportowe nie pomagają więc w promocji skoków narciarskich wśród rumuńskich kibiców.

Atrakcją dla fanów mogą być natomiast gwiazdy skoków z innych państw. Choć do Rumunii ma nie przyjechać lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Norweg Halvor Egner Granerud, kibice na pewno zobaczą innych czołowych skoczków cyklu: Dawida Kubackiego, Słoweńca Anze Laniska, Austriaka Stefana Krafta czy Japończyka Ryoyu Kobayashiego.

Na skocznię w Rasnovie bez biletów

Organizatorzy, chcąc zapewne zapełnić trybuny obiektu, ogłosili więc w mediach społecznościowych, że wstęp na tegoroczne konkursy Pucharu Świata będzie darmowy. Rumuni zdecydowali więc, że nie będą prowadzili sprzedaży wejściówek.

Taka decyzja jest ewenementem w kalendarzu Pucharu Świata. Dla porównania, za obejrzenie jednego konkursu podczas najbliższego weekendu w amerykańskim Lake Placid, będzie trzeba zapłacić 30 dolarów.

"Kamiland" - królestwo mistrza Stocha:

Czytaj także:

Skoki narciarskie/PolskieRadio24.pl

/empe

Zobacz także

Zobacz także