more_horiz
Wiadomości

Logo PKN Orlen znów w F1! Zespół Alpha Tauri pokazał bolid na sezon 2023

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2023 10:55
W Nowym Jorku zespół Alpha Tauri zaprezentował samochód AT04, którym Japończyk Yuki Tsunoda i Holender Nyck de Vries będą rywalizować w mistrzostwach świata Formuły 1 w sezonie 2023. Na bolidzie znalazly się logotypy PKN Orlen, który został partnerem głównym teamu z siedzibą we włoskiej Faenzie.
Zespół Alpha Tauri pokazał samochód Formuły 1 na sezon 2023. Na bolidzie AT04 znalazły się logotypy PKN Orlen. Polski koncern naftowy jest partnerem głównym ekipy z Faenzy
Zespół Alpha Tauri pokazał samochód Formuły 1 na sezon 2023. Na bolidzie AT04 znalazły się logotypy PKN Orlen. Polski koncern naftowy jest partnerem głównym ekipy z FaenzyFoto: mat. prasowe/Alpha Tauri

Wielkimi krokami zbliża się sezonu Formuły 1, a tuż przed nim kolejne zespoły przedstawiają nowe malowanie i bolidy, którymi będą się ścigać w 2023 roku. 

Polscy kibice szczególnie czekali na Scuderię Alpha Tauri, bowiem po zakończeniu współpracy z Sauber Motorsport (Alfa Romeo) PKN Orlen związał się z mniejszym zespołem spod znaku marki Red Bull. Tym samym zakończyła się przygoda Roberta Kubicy w F1, który pozostał ambasadorem polskiej marki. 

Zespół Alpha Tauri zaprezentował samochód na sezon 2023. Logo PKN Orlen ponownie na bolidzie Formuły 1

Podczas minionego weekendu w Nowym Jorku zespół Alpha Tauri był kolejnym ze stawki, który przedstawił swoje nowe barwy przed sezonem 2023 oraz model AT04. 

Na samochodzie zespołu z Faenzy pojawiły się logotypy PKN Orlen. Już wcześniej poinformowano o współpracy polskiego koncernu z Alpha Tauri. 

Logo Orlenu będzie eksponowane na nosie bolidu, tylnym skrzydle, deflektorach, obręczy halo, lusterkach, kombinezonach oraz ubraniach kierowców, a także mechaników. Dodatkowo znajdzie się w padoku oraz ściankach mediowych, a kierowcy wezmą udział w kampaniach reklamowych realizowanych przez PKN Orlen. Nowa umowa przewiduje także objęcie sponsoringiem tytularnym zespołu Scuderia AlphaTauri Esports.

Franz Tost chwali polski koncern

- Szczególnie ważne jest dla nas rozpocząć sezon z nowym partnerem podobnym do Scuderia Alpha Tauri, jakim jest PKN Orlen. Jest to jedna z  wiodących firm naftowych i gazowych w Europie Środkowej, a ich progresywne i zrównoważone podejście, jest zgodne z naszymi wartościami, jakimi kierujemy się w zespole. Nie mogę się doczekać naszej współpracy oraz jak będzie się rozwijała w kolejnych latach - stwierdził Franz Tost, szef Scuderia Alpha Tauri. 

Swoje bolidy zaprezentowały już zespoły: Haas, Red Bull, Alfa Romeo i Williams. 

Sezon F1 wystartuje 5 marca od wyścigu o Grand Prix Bahrajnu. W tegorocznym kalendarzu znalazło się 23 rundy. Tytułu broni Holender Max Verstappen z Red Bull Racing. Wśród konstruktorów w ubiegłym sezonie najlepsza była ekipa z Milton Keynes.

 

 


Czytaj także
:

red/Scuderia.alphatauri.com/Twitter

Zobacz także

Zobacz także