more_horiz
Wiadomości

Kacper Sztuka dominuje w Formula Winter Series. Dublet Polaka w hiszpańskim Jerez

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2023 13:18
Kacper Sztuka, o którym jakiś czas temu zrobiło się głośno, w bardzo dobrym stylu rozpoczął sezon 2023. Polak przystąpił do nowego cyklu Formula Winter Series. Już na początek 17-latek wygrał dwa pierwsze wyścigi na hiszpańskim torze Jerez de la Frontera.
Kacper Sztuka wygrał dwa pierwsze wyścigi w nowym cyklu Formula Winter Series. Polak startował wcześniej w ADAC F4 oraz we włoskiej F4
Kacper Sztuka wygrał dwa pierwsze wyścigi w nowym cyklu Formula Winter Series. Polak startował wcześniej w ADAC F4 oraz we włoskiej F4Foto: print screen/Facebook/Kacper Sztuka Racing

Sztuka rozpoczął sezon 2023 od rywalizacji w nowo powstałej - Formula Winter Series, której cztery rundy odbędą się w lutym i marcu w Hiszpanii. 17-letni kierowca ma już za sobą starty w dwóch pierwszych wyścigach w Jerez, gdzie zaliczył dwa dublety, dorzucając wcześniej dwa razy pole position.

Kacper Sztuka z dubletem w Formula Winter Series. Polak dominuje w nowym cyklu

Kacper Sztuka ściga się w barwach niemieckiego zespołu US Racing. Po wygranej w Jerez polski kierowca jest liderem klasyfikacji generalnej z dorobkiem 52 punktów. Podium uzupełniają zespołowi koledzy Sztuki - Duńczyk Frederik Lund (31 pkt) oraz Chińczyk Ruiqi Liu (27 pkt).

Teraz rywalizacja przeniesie się do Walencji, gdzie w dniach 17-19 lutego odbędzie się druga runda Formula Winter Series. Następnie zawodnicy będą się ścigać w Nawarze (3-5 marca), a zakończą zmagania na dobrze znanym z F1 torze Montmelo pod Barceloną w dniach 10-12 marca.

W minionym sezonie Kacper Sztuka startował w ADAC F4 oraz we włoskiej F4, jednak podobnie jak w przypadku innych młodych polskich kierowców zmagał się z problemami dotyczącymi budżetu.

W ostatnich dniach pojawiła się informacja między innymi o tym, że 19-letni Piotr Wiśnicki został kierowcą zespołu PHM Racing, startującego w Formule 3

>>> Więcej o Kacprze Sztuce <<< 

Czytaj także:

red

Zobacz także

Zobacz także