more_horiz
Wiadomości

Tymek Kucharczyk w pełnym sezonie brytyjskiej F3! "Cieszę się, że zrobię krok naprzód"

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2023 09:00
Kolejna dobra wiadomość dotycząca polskiego kierowcy. Tymek Kucharczyk w sezonie 2023 będzie występował w serii GB3 Championship. Polak podpisał kontrakt z zespołem Douglas Motorsport. Pierwszy wyścig odbędzie się na początku kwietnia.
Tymek Kucharczyk w sezonie 2023 będzie startował w brytyjskiej GB3 Championship. Polak podpisał kontrakt z zespołem Douglas Motorsport
Tymek Kucharczyk w sezonie 2023 będzie startował w brytyjskiej GB3 Championship. Polak podpisał kontrakt z zespołem Douglas MotorsportFoto: prins screen/Facebook/Tymek Kucharczyk

Tymek Kucharczyk ma za sobą bardzo dobry sezon w Mistrzostwach Hiszpańskiej Formuły 4, gdzie w klasyfikacji generalnej zajął wysokie trzecie miejsce.

- Tymek osiągnął imponujące wyniki w hiszpańskiej Formule 4 w zeszłym sezonie. Jesteśmy zachwyceni, że dołączy do naszego zespołu, aby walczyć w mistrzostwach GB3. Nie mamy wątpliwości, że sobie świetnie poradzi i wspólnie osiągniemy wspaniałe wyniki - potwierdził Wayne Douglas, szef zespołu Douglas Motorsport, cytowany w oficjalnym komunikacie prasowym.

Tymek Kucharczyk w pełnym sezonie GB3 Championship. Polak podpisał kontrakt z zespołem Douglas Motorsport

W podobnym tonie wypowiada się młody kierowca z Polski. Zdaniem Kucharczyka to kolejny krok w jego karierze.

- Jestem bardzo szczęśliwy i wdzięczny, że w sezonie 2023 będę rywalizował w mistrzostwach GB3. Nie byłoby to możliwe bez wsparcia osób z najbliższego otoczenia, lojalnych partnerów oraz nowych sponsorów [...] Rywalizacja samochodem klasy F3 na torach Wielkiej Brytanii, a także kultowym Spa i Zandvoort, jest ważnym krokiem w mojej karierze. To ścieżka, którą wybrało wielu znakomitych kierowców w przeszłości, w tym mój idol Ayrton Senna. Jemu zwycięstwo w brytyjskiej Formule 3 otworzyło drzwi do Formuły 1 - stwierdził.

GB3 Championship to jedna z najważniejszych serii samochodów jednomiejscowych, rozgrywana na najsłynniejszych torach Wielkiej Brytanii i innych krajach Europy. Sezon 2023 będzie składać się z 8 rund, w czasie których zostanie rozegranych 24 wyścigów.

Wcześniej z kolei pojawiły się informacje dotyczące Piotra Wiśnickiego, który dołączył do PHM Racing w F3, z kolei Kacper Sztuka zaczął sezon 2023 od rywalizacji w nowym cyklu - Formula Winter Series, gdzie na początek sięgnął po dublet na hiszpańskim torze Jerez. 

Kalendarz GB3 Championship w sezonie 2023:

7-10 kwietnia: Oulton Park
6-7 maja: Silverstone
2-4 czerwca: Spa-Francorchamps
17-18 czerwca: Snetterton
29-30 lipca: Silverstone
9-10 września: Brands Hatch
13-15 października: Zandvoort
21-22 października: Donington Park

Czytaj także:

red/Gb-3.net/Facebook

Zobacz także

Zobacz także