more_horiz
Wiadomości

El. Euro 2024: mecz z Albanią na PGE Narodowym jak konkurs skoków narciarskich? Kluczowy będzie... wiatr

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2023 21:55
Kolejne kłopoty przed meczem Polska - Albania na PGE Narodowym. Dziennikarz radia RFM FM Mariusz Piekarski dotarł do dokumentów, według których spotkanie nie będzie mogło zostać rozegrane, jeżeli nie pozwolą na to warunki atmosferyczne - silny wiatr lub niska temperatura powietrza.
Stadion Narodowy w Warszawie
Stadion Narodowy w WarszawieFoto: PAP/Rafał Guz

Kwestia usterki dachu na PGE Narodowym wraca jak bumerang. 15 marca operator obiektu, spółka PL.2012+, wydał oficjalne oświadczenie, w którym zapewnił, że na obiekcie mogą odbywać się już imprezy masowe i spotkanie jest niezagrożone. Była to odpowiedź na stanowisko powiatowego inspektora nadzoru budowlanego w Warszawie, według którego do czasu usunięcia usterki dachu na stadionie nie można organizować imprez masowych.

Teraz sprawa usterki, która nie została naprawiona, wraca w doniesieniach RMF FM. Rozgłośnia podaje, że według opinii inspektora nadzoru budowlanego na PGE Narodowym nie będzie można grać przy wietrze silniejszym niż 15 m/s (54 km/h). W dokumentach, do których dotarli dziennikarze, jest także wzmianka mówiąca o tym, że dach nie może być narażony na pokrywę śnieżną, a temperatura na pęknięciach nie może spaść poniżej dziesięciu stopni. 

Do sprawy odniosła się już rzeczniczka prasowa obiektu Małgorzata Bajer. - Skupiamy się na przygotowaniach do meczu Polska - Albania - skomentowała krótko, ucinając dalsze spekulacje.

Ostatnie słowo należy jednak do warszawskiego ratusza. To on w poniedziałek wyda wiążącą decyzję ws. spotkania z Albanią.

Polska -Albania. Kiedy pierwszy domowy mecz Biało-Czerwonych w el. Euro 2024?

Reprezentacja Polski walkę o awans na Euro 2024 rozpocznie od meczu z Czechami w Pradze, który odbędzie się 24 marca. Trzy dni później Biało-Czerwoni zagrają u siebie z Albanią. W grupie E wystąpią też niżej notowane Wyspy Owcze i Mołdawia. Do turnieju finałowego w Niemczech (14 czerwca - 14 lipca 2024) awansują dwie najlepsze drużyny z tej stawki.

W eliminacjach wystąpią 54 drużyny i powalczą o 23 miejsca w turnieju finałowym, którego stawkę uczestników uzupełnią gospodarze. Miejscem losowania grup Euro 2024 będzie w grudniu 2023 filharmonia w Hamburgu.

Mecze Euro 2024, które potrwają od 14 czerwca do 14 lipca 2024, rozgrywane będą w Monachium, Berlinie, Hamburgu, Frankfurcie nad Menem, Kolonii, Dortmundzie, Gelsenkirchen, Duesseldorfie, Lipsku i Stuttgarcie. Tytułu broni reprezentacja Włoch. 

Fernando Santos ogłosił powołania do reprezentacji Polski na eliminacje Euro 2024:

Czytaj także:


Rywale reprezentacji Polski

>>> Więcej o sytuacji związanej z PGE Narodowym <<< 

bg

Zobacz także

Zobacz także