more_horiz
Wiadomości

El. Euro 2024: kolejna kontuzja w reprezentacji Polski. Kacper Kozłowski nie trenował z drużyną

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2023 11:55
Trwa "czarna seria" reprezentacji Polski. Jak informuje Sebastian Staszewski z Interii, do długiej listy kontuzjowanych zawodników dołączył pomocnik Vitesse, Kacper Kozłowski.
Kacper Kozłowski jest kontuzjowany
Kacper Kozłowski jest kontuzjowanyFoto: PAP/Leszek Szymański

19-latek przyleciał na zgrupowanie z drobnym urazem, który wykluczył go z wczorajszego treningu. Młody pomocnik ma opuścić także dzisiejsze zajęcia, a jego występ w meczu z Czechami stanął pod znakiem zapytania.

Kozłowski wyraźnie odżył na wypożyczeniu do Vitesse. Najmłodszy uczestnik mistrzostw Europy w historii turnieju przeniósł się do Holandii w poszukiwaniu regularnych występów, na które nie mógł liczyć w angielskim Brighton. W Vitesse 21 zagrał w ligowych meczach, w których strzelił jednego gola i zanotował cztery asysty, zbierając sporo pochwał od holenderskich mediów.

W ostatnich tygodniach kontuzje prześladują naszych reprezentantów. Z powodu urazów na zgrupowaniu zabrakło m.in. Arkadiusza Milika i Kamila Glika. Także Kamil Piątkowski, który doznał kontuzji w miniony weekend, wypadł ze składu Biało-Czerwonych na mecze el. Euro 2024. Defensora Gentu w składzie reprezentacji zastąpił Bartosz Salamon z Lecha Poznań.

Czechy - Polska na początek eliminacji Euro 2024. Kiedy mecz Biało-Czerwonych?

Reprezentacja Polski walkę o awans na Euro 2024 rozpocznie od meczu z Czechami w Pradze, który odbędzie się 24 marca. Trzy dni później Biało-Czerwoni zagrają u siebie z Albanią. W grupie E wystąpią też niżej notowane Wyspy Owcze i Mołdawia. Do turnieju finałowego w Niemczech (14 czerwca - 14 lipca 2024) awansują dwie najlepsze drużyny z tej stawki.

W eliminacjach wystąpią 54 drużyny i powalczą o 23 miejsca w turnieju finałowym, którego stawkę uczestników uzupełnią gospodarze. Miejscem losowania grup Euro 2024 będzie w grudniu 2023 filharmonia w Hamburgu.

Mecze Euro 2024, które potrwają od 14 czerwca do 14 lipca 2024, rozgrywane będą w Monachium, Berlinie, Hamburgu, Frankfurcie nad Menem, Kolonii, Dortmundzie, Gelsenkirchen, Duesseldorfie, Lipsku i Stuttgarcie. Tytułu broni reprezentacja Włoch. 

El. Euro 2024. Ben Lederman na konferencji prasowej reprezentacji Polski:

Czytaj także:


Rywale reprezentacji Polski

>>> Więcej o reprezentacji Polski <<<

bg

Ekstraklasa

27 maja 2023

Zobacz także

Zobacz także