more_horiz
Wiadomości

El. Euro 2024: Czechy - Polska. Mobilizacja policji przed meczem w Pradze

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2023 19:13
Kilkuset policjantów będzie zaangażowanych w zapewnienie bezpieczeństwa wokół stadionu w Pradze Fortuna Arena Eden, gdzie w piątek odbędzie się mecz kwalifikacyjny piłkarskich mistrzostw Europy Czechy - Polska - poinformowała rzeczniczka praskiej policji Violeta Sirsztiova.
Kilkuset policjantów będzie zaangażowanych w zapewnienie bezpieczeństwa wokół stadionu w Pradze
Kilkuset policjantów będzie zaangażowanych w zapewnienie bezpieczeństwa wokół stadionu w PradzeFoto: DAVID W CERNY/Reuters/Forum

Stadion, który może pomieścić prawie 20 tys. osób, jest w pełni wyprzedany. Zostanie otwarty w piątek o 18.45, mecz rozpocznie się o 20.45. Policja zaapelowała o korzystanie z transportu publicznego, ponieważ wokół stadionu jest niewiele miejsc parkingowych. "Przy wejściu na teren obiektu organizatorzy będą sprawdzać wszystkich kibiców i dlatego na mecz należy przybyć z dużym wyprzedzeniem" - napisała Sirsztiova.

Ruch kibiców w okolicy stadionu klubu piłkarskiego Slavia w Pradze będzie przez cały dzień monitorowany przez funkcjonariuszy policji, którzy zapewnią im eskortę na miejsce meczu. W działania zabezpieczające zaangażowani będą policjanci z różnych wydziałów: kryminalnego, ruchu drogowego, zespołu antykonfliktowego, w składzie którego znajdują się negocjatorzy. Będą też policjanci z psami i na koniach. Będą oni nie tylko nadzorować ochronę porządku publicznego, ale także dbać o bezpieczeństwo i płynność ruchu drogowego. Rzeczniczka podkreśliła, że przed rozpoczęciem meczu i po jego zakończeniu będą tworzyć się korki.

Mecz Czechy - Polska odbędzie się 24 marca o godz. 20:45. 

Czytaj także:


PolskieRadio24.pl

>>> Więcej o reprezentacji Polski <<<

JK/PAP

Ekstraklasa

27 maja 2023

Zobacz także

Zobacz także