more_horiz
Wiadomości

El. Euro 2024: były reprezentant krytykuje decyzję Santosa ws. Krychowiaka i Grosickiego. "To zbyt wczesny ruch"

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2023 16:26
Grzegorz Krychowiak i Kamil Grosicki nie znaleźli się wśród powołanych do reprezentacji Polski na pierwsze mecze eliminacji do Euro 2024. - Jeśli ktoś chce robić zmianę pokoleniową, powinien to przemyśleć i inaczej ją zorganizować - podkreślił były kadrowicz Tomasz Kłos.
Grzegorz Krychowiak nie znalazł się wśród powołanych na mecze z Czechami i Albanią
Grzegorz Krychowiak nie znalazł się wśród powołanych na mecze z Czechami i AlbaniąFoto: Bagu Blanco / PRESSIN/imago sport/Forum

Polacy zmierzą się na stadionie PGE Narodowym w Warszawie z reprezentacją Albanii. Mecz rozpocznie się o godz. 20.45. Transmisję spotkania będzie można śledzić na antenie Programu 1 Polskiego Radia. Przebieg meczu będą relacjonować nasi sprawozdawcy - Filip Jastrzębski i Tomasz Kowalczyk.

Walkę o awans na mistrzostwa Europy reprezentacja Polski zaczęła w fatalnym stylu, przegrywając w Pradze z Czechami 1:3. Zdaniem Tomasza Kłosa w kadrze zabrakło doświadczonych graczy.

- Decyzja o niepowoływaniu niektórych zawodników, na przykład Grzegorza Krychowiaka i Kamila Grosickiego, pokazała tylko i wyłącznie, że to jest zbyt wczesny ruch, że dla młodzieży, choć bardzo poukładanej i dobrze grającej w swoich klubach, arena reprezentacyjna to są jeszcze za wysokie progi - przyznał w rozmowie z "Przeglądem Sportowym Onet". - Myślę jednak, że Santos i jego sztab nie byli personalnie i taktycznie do tego spotkania przygotowani - dodał.

Zdaniem 69-krotnego reprezentanta Polski przyznał, że Fernando Santos nie odrobił lekcji.

- Jeśli ktoś chce robić zmianę pokoleniową, powinien to przemyśleć i inaczej ją zorganizować, powołać starszych zawodników i dopiero jeżeli osiąga się wyniki, a morale, psychika drużyny są coraz pewniejsze, wtedy można tych zmian dokonać, wpuszczać młodych piłkarzy i w niektórych spotkaniach dawać im szansę gry od pierwszej minuty, ale nie powinno się jednym cięciem odizolowywać piłkarzy doświadczonych, którzy nawet przy słabszej dyspozycji mieli wpływ na grę tej drużyny - zaznaczył.

Polscy piłkarze będą mieli okazję zmienić zrehabilitować się za mecz z Czechami już w poniedziałek, kiedy w ramach el. Euro 2024 zmierzą się z Albanią.

Początek poniedziałkowego spotkania na PGE Narodowym o godz. 20.45. Transmisja meczu na antenie Radiowej Jedynki.

Fernando Santos i Jan Bednarek na konferencji prasowej przed meczem Polska - Albania:

Czytaj także:

PolskieRadio24.pl

>>> Więcej o reprezentacji Polski <<<

red/Przegląd Sportowy

Ekstraklasa

27 maja 2023

Zobacz także

Zobacz także