more_horiz
Wiadomości

262 sportowców zginęło, zniszczono 363 obiekty. Ukraiński minister przeciwny startom Rosjan

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2023 09:15
Wojna Rosji z Ukrainą pochłonęła już życie 262 ukraińskich sportowców, w naszym kraju zniszczone zostały 363 obiekty sportowe - potwierdził minister sportu Ukrainy Wadym Hutcait.
Łyżwiarz figurowy Dmytro Szponar jest jedną z ofiar rosyjskiej agresji na Ukrainę
Łyżwiarz figurowy Dmytro Szponar jest jedną z ofiar rosyjskiej agresji na Ukrainę Foto: Twitter.com/Gerashchenko_en (screen)
  • MKOl niedawno zgodził się na stopniowy powrót sportowców z Rosji i Białorusi do rywalizacji jako zawodników neutralnych
  • Ukraińcy zapewnili, że ich reprezentanci nie będą startowali w zawodach z rywalami z tych państw

Szef resortu sportu Ukrainy z cała mocą podkreślił podczas spotkania z prezesem Międzynarodowej Federacji Gimnastyki Morinarim Watanabe, że jego kraj jest zdecydowanie przeciwny udziałowi Rosjan i Białorusinów w zawodach międzynarodowych.

Ostatnio Międzynarodowy Komitet Olimpijski (MKOl) zgodził się na stopniowy powrót rosyjskich i białoruskich sportowców do międzynarodowych imprez jako zawodników neutralnych. Na razie nie podjęto decyzji o ich ewentualnym udziale w igrzyskach olimpijskich w Paryżu w 2024 roku.

Ukraina potwierdziła w piątek, że jej sportowcy nie zostaną dopuszczeni do udziału w kwalifikacjach do igrzysk 2024, jeśli będą musieli rywalizować tam z Rosjanami. To stanowisko zostało skrytykowane przez MKOl.

Wśród zabitych - co ujawnił Hutcait - jest łyżwiarz figurowy Dmytro Szarpar, który zginął w walce pod Bachmutem, oraz Wołodymyr Androszczuk, 22-letni dziesięcioboista, który miał startować w Paryżu.

Wiceprezes PZLA Sebastian Chmara jest przeciwny dopuszczaniu Rosjan i Białorusinów do rywalizacji na igrzyskach olimpijskich:

>>> Więcej o IO Paryż 2024 <<<

Czytaj także:

/empe, PAP

Ekstraklasa

27 maja 2023

Zobacz także

Zobacz także