more_horiz
Wiadomości

PŚ w skokach: wielki finał w Planicy. Kamil Stoch rozlicza sezon. "Nadal potrafię daleko latać"

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2023 13:42
- Sezon kończę pozytywnym akcentem, to cieszy - przyznał Kamil Stoch w rozmowie z reporterem telewizyjnym. Polak zajął w ostatnim konkursie sezonu w Planicy 15. lokatę, a w serii finałowej po lądowaniu na 231,5 m otrzymał cztery razy najwyższą notę po 20 pkt.
Kamil Stoch podsumował sezon Pucharu Świata w skokach narciarskich
Kamil Stoch podsumował sezon Pucharu Świata w skokach narciarskichFoto: PAP/Grzegorz Momot

Zawodnik dodał, że ten skok był dobry, ale to nigdy nie gwarantuje wysokich ocen. - Czasami sądzę, że było OK, a noty są niskie, a gdy obawiam się, że trochę "zawaliłem", to dostaję wyższe niż się spodziewałem - przyznał.

Planica. Kamil Stoch rozliczna sezon PŚ. "Nadal potrafię daleko latać"

Niedzielny konkurs w Planicy był trudny - zaznaczył trzykrotny złoty medalista olimpijski. - Jechałem na oparach energetycznych, to było zakończenie trudnego i ciężkiego sezonu. Nic w tym roku, także w Planicy, nie dostałem za darmo, wszystko trzeba samemu "wydrapać". Walczyliśmy na maksa, do ostatniego tchu - ocenił Stoch.

W jego opinii dwa ostatnie sezony były trudne i wyczerpujące. Ale było w nich także trochę pozytywów.

- Niektóre konkursy technicznie były dobre, niewiele brakowało do podium, czy nawet do zwycięstwa. Teraz muszę dokonać analizy tego, co się wydarzyło, ustalić, czego mi naprawdę brakuje. Co można ulepszyć, gdzie mam jeszcze rezerwy. Po Planicy mam poczucie, że nadal potrafię daleko latać. Ale zadra, że czegoś nie zrobiłem lepiej niż można było pozostaje... - dodaje 14. skoczek klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w sezonie 2022/2023.

Mistrz podziękował za wsparcie

Na koniec Kamil Stoch podziękował wszystkim, którzy skoczków wspierają. Rodzinom, swojej żonie, sztabowi szkoleniowemu i szczególnie kibicom, którzy wierzą w Biało-Czerwonych.

Po raz drugi w karierze Kryształową Kulę zdobył Norweg Halvor Egner Granerud. Najwyżej w klasyfikacji generalnej PŚ w skokach znalazł się Dawid Kubacki, który zajął czwarte miejsce. Szósty był z kolei Piotr Żyła, a na 14. miejscu uplasował się Kamil Stoch. 

Paweł Majewski z PolskieRadio24.pl odwiedził "Kamiland" - centrum mistrza Kamila Stocha:

Czytaj także:


Skoki narciarskie/PolskieRadio24.pl

>>> Więcej o Kamilu Stochu <<<

red/PAP/IAR

Ekstraklasa

27 maja 2023

Zobacz także

Zobacz także