more_horiz
Wiadomości

Sześciu skoczków w kadrze A. Polski Związek Narciarski ogłosił składy

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2023 20:13
Polski Związek Narciarski ogłosił kadry w skokach narciarskich mężczyzn i snowboardzie alpejskim na sezon 2023/2024. W kadrze A skoczków narciarskich znalazło się sześciu zawodników.
Poznaliśmy skład kadr Polski w męskich skokach narciarskich i w snowboardzie alpejskim
Poznaliśmy skład kadr Polski w męskich skokach narciarskich i w snowboardzie alpejskim Foto: PAP/Grzegorz Momot

W poniedziałek poznaliśmy podział kadr narodowych w skokach narciarskich mężczyzn oraz w snowboardzie alpejskim.

Thomas Thurnbichler wybrał kadrowiczów

Kibiców zapewne najbardziej interesowały nazwiska, które znajdą się w kadrze A skoczków. Trener Thomas Thurnbichler zdecydował, że w jego grupie trenować będzie sześciu zawodników. W składzie nie zabraknie gwiazd, takich jak Dawid KubackiPiotr ŻyłaKamil Stoch oraz skoczków, którzy mają za sobą udany poprzedni sezon. Kadrę A uzupełnią bowiem Paweł WąsekAleksander Zniszczoł i Kacper Juroszek.

W porównaniu z poprzednim sezonem, do najważniejszej z kadr awansowali Zniszczoł i Juroszek, natomiast wypadł z niej Jakub Wolny. Skoczek, który przez całą zimę nie zdobył żadnego punktu Pucharu Świata, znalazł się w kadrze B. Jego kolegami w tej drużynie będą Jan Habdas, Tomasz Pilch, Andrzej StękałaKlemens Murańka oraz Adam Niżnik.

Zaplecze Biało-Czerwonych od nowego sezonu będzie prowadził Czech David Jiroutek.

W grupach bazowych, które będą wspierane przez Polski Związek Narciarski, znaleźli się natomiast Maciej Kot, Jarosław Krzak i Szymon Jojko.

Snowboardziści też poznali składy

Polski Związek Narciarski podał też nazwiska kadrowiczów w snowboardzie alpejskim. Liderami kadry A będą oczywiście mistrz świata w slalomie gigancie równoległym Oskar Kwiatkowski oraz Aleksandra Król, która na tegorocznych MŚ zdobyła brązowy medal. Ponadto w składzie znaleźli się Maria Chyc, Olimpia Kwiatkowska i Michał Nowaczyk. Trenerem najlepszych polskich snowboardzistów pozostaje Oskar Bom.

Sześcioro snowboardzistów znalazło się w kadrze B, której szkoleniowcem jest Paweł Dawidek. Będą to Olga Kaciczak, Sonia Zapała, Weronika Dawidek, Mikołaj Rutkowski, Maciej Mikołajczyk i Andrzej Gąsienica-Daniel.

<<< WIĘCEJ O SKOKACH NARCIARSKICH >>> 

<<< WIĘCEJ O SPORTACH ZIMOWYCH >>>

Czytaj także:

empe

Zobacz także

Zobacz także