Liga Narodów siatkarzy: Kurek i Bieniek z problemami zdrowotnymi. Grbić wyjaśnił ich sytuację

2023-07-07, 13:00

Polscy siatkarze w dobrym stylu wygrali z Brazylią . Foto: print screen/en.volleyballworld.com

Polscy siatkarze pokonali Brazylię 3:1 w kolejnym meczu Ligi Narodów, ale kibiców mógł zmartwić fakt, że Bartosz Kurek opuścił boisko na początku trzeciego seta, a Mateusz Bieniek w ogóle się na nim nie pojawił. Selekcjoner polskiej kadry Nikola Grbić wyjaśnił, że atakujący oraz środkowy zmagają się z problemami zdrowotnymi.

• Polscy siatkarze mają w dorobku osiem zwycięstw w dziesięciu meczach fazy interkontynentalnej Ligi Narodów
  • Kibiców mogą jednak martwić problemy zdrowotne dwóch ważnych zawodników

Podopieczni Nikoli Grbicia w dobrym stylu pokonali Brazylię, wygrywając w Pasay City 3:1. To już ósme zwycięstwo polskich siatkarzy w Lidze Narodów. Biało-Czerwoni doznali dotąd ledwo dwóch porażek.

Dobrą partię w piątek rozegrał choćby Łukasz Kaczmarek, który na dłużej pojawił się na boisku na początku trzeciego seta. Podstawowym atakującym był bowiem Bartosz Kurek, jednak kapitan Biało-Czerwonych nie dokończył spotkania.

Na boisku w ogóle nie pojawił się natomiast środkowy Mateusz Bieniek. Polscy kibice mogli więc niepokoić się stanem zdrowia dwóch ważnych zawodników reprezentacji.

- W przypadku Bartka to problem mięśniowy, który nasilił się w trakcie spotkania. Musimy to sprawdzić i zobaczyć, jak dalej działać. Mateusz ma kłopot ze stopą. Staramy się go przygotować na turniej finałowy w Gdańsku - powiedział Nikola Grbić w rozmowie z portalem sport.pl.

Polscy siatkarze są pewni udziału w turnieju finałowym Ligi Narodów, którego gospodarzem będzie Gdańsk. W fazie interkontynentalnej naszą drużynę czekają jeszcze dwa mecze na Filipinach: w sobotę z Kanadą oraz w niedzielę z Japonią.