X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

Ocalona spuścizna Augusta Zamoyskiego

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2019 08:50
- Cieszymy się, że zapobiegliśmy rozproszeniu tych dzieł. To efekt pracy urzędników naszego ministerstwa, kustoszy muzealnych z Muzeum Narodowego w Warszawie i Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza w Warszawie. Dzięki temu to się udało i są w Polsce – powiedział wicepremier Piotr Gliński.
Audio
  • Relacja z uroczystości przekazania kolekcji rzeźb Augusta Zamoyskiego (Kwadrans bez muzyki/Dwójka)
Konferencja prasowa inaugurująca projekt poświęcony twórczości Augusta Zamoyskiego, 21 bm. w Muzeum Narodowym w Warszawie
Konferencja prasowa inaugurująca projekt poświęcony twórczości Augusta Zamoyskiego, 21 bm. w Muzeum Narodowym w WarszawieFoto: Jakub Kamiński/PAP

W audycji wysłuchaliśmy relacji z uroczystości przekazania kolekcji rzeźb Augusta Zamoyskiego do zbiorów Muzeum Narodowego w Warszawie. Kolekcja, składająca się z 89 rzeźb oraz zbioru narzędzi artysty, została zakupiona po trwających blisko dwa lata negocjacjach staraniem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Umowa zakupu kolekcji i praw autorskich do spuścizny artystycznej rzeźbiarza została podpisana 15 stycznia br. w Ambasadzie Rzeczypospolitej Polskiej w Paryżu. Obiekty te powiększą zbiory Muzeum Rzeźby w Królikarni.

Oprócz relacji z uroczystości z udziałem ministra kultury Piotr Glińskiego oraz dyrektora Muzeum Narodowego Jerzego Miziołka, w audycji przedstawiliśmy także rozmowę z Ewą Ziembińską - opiekunką zbiorów oraz osobą, która podpisała dokument przekazania cennej kolekcji.

***

Tytuł audycji: Kwadrans bez muzyki

Przygotował: Dawid Dziedziczak

Data emisji: 25.03.2019

Godzina emisji: 15.00

mko/pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Artystyczne i polityczne symbole Europy Środkowo-Wschodniej

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2018 17:00
- Zmiany polityczne dokonują rewolucji nie tylko na cokołach pomników, ale także w miejscach, gdzie one stoją. Każdy ustrój polityczny, każda władza odciskają na nich swe piętno, by uwiecznić się w historii – mówiła w Dwójce Anna Miczko, kuratorka wystawy w warszawskiej Królikarni.
rozwiń zwiń