X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x

"Flirtując z życiem". Danuta Stenka: to była dość długa droga

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2018 10:09
- W momencie, gdy pojawiła się propozycja tej książki, wiedziałam, że to absolutnie nie może mieć miejsca. Uważałam, że nie mam nic na tyle ciekawego do powiedzenia. Za jakiś czas pojawił się jednak kolejny telefon ze strony Łukasza z propozycją, żeby się spotkać i pogadać, a dalej się zobaczy - mówiła w Dwójce aktorka.
Audio
  • Danuta Stenka i Łukasz Maciejewski o wywiadzie rzece "Flirtując z życiem" (Poranek Dwójki)

Janda Krystyna 2 Robert Jaworski - mat. pras. Teatru Polonia 1200.jpg
Krystyna Janda: teatr uświadamia znaczenie wolności

Jak podkreślała Danuta Stenka, początek każdego spotkania z Łukaszem Maciejewskim, których efektem jest wywiad rzeka "Flirtując z życiem", był dla niej niezwykle trudny. – Łukasz jest fantastycznym psychologiem. Rozgrywał mnie na każdym spotkaniu idealnie. Zazwyczaj umawialiśmy się w nieistniejącej już kawiarni Antrakt w budynku Teatru Narodowego. Spotykaliśmy się zazwyczaj po próbie albo po spektaklu. Łukasz zaczynał od niezobowiązujących tematów, aż w pewnym momencie włączał dyktafon i zaczynaliśmy naszą rozmowę - wspominała aktorka.

Łukasz Maciejewski od początku wierzył w sens przedsięwzięcia. - Dobrze znam Dankę. Wiem, że prywatnie jest kruchutka, delikatna, wrażliwa i bardzo niepewna siebie, choć na scenie gra przede wszystkim role bardzo mocnych, silnych kobiet. Jako ktoś, kto nie tylko jest dziennikarzem zainteresowanym, żeby zrobić wywiad rzekę ze znaną aktorką, ale też ktoś, komu bohaterka jest bliska, na pewno nie chciałem Danusi skrzywdzić - tłumaczył autor książki "Flirtując z życiem".

W wywiadzie rzece Danuta Stenka dzieli się przeżyciami z czasów dzieciństwa, możemy jej również towarzyszyć w wyboistej drodze do kariery, a także poznać kulisy fascynującej pracy w teatrze i na planie filmowym. W jakim sensie jest to opowieść terapeutyczna? O tym w nagraniu audycji.

***

Prowadzi: Jakub Kukla

Goście: Danuta Stenka (aktorka), Łukasz Maciejewski (dziennikarz)

Data emisji: 5.12.2018

Godzina emisji: 8.40

Materiał został wyemitowany w audycji "Poranek Dwójki".

pg/jp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Danuta Stenka: w Teatrze Polskiego Radia kocham wolność

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2017 11:40
- W nagraniu słuchowiska radiowego aktor stoi zawsze nad przepaścią i nigdy nie wie, co go spotka. Albo leci, albo spada w dół – powiedziała Danuta Stenka, która podczas Festiwalu "Dwa Teatry" otrzymała nagrodę za rolę Gwinony w przygotowanym dla Dwójki słuchowisku "Lilla Weneda" w reż. Dariusza Błaszczyka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Cudzoziemka" Marii Kuncewiczowej głosem Danuty Stenki!

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2018 17:46
Powieść wydana po raz pierwszy w 1935 roku to jedno z najwybitniejszych osiągnięć literackich tzw. psychologizmu okresu międzywojennego. Zapraszamy do wysłuchania 25 fragmentów tej książki. 
rozwiń zwiń