Bernd Heinrich i jego podpatrywanie zwierząt

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2017 18:00
- Wydaje się, że każdy gatunek uważa się najważniejszy. Tak samo robią ludzie, którzy otaczając się innymi, nie dostrzegają reszty istnień na ziemi. Swoim pisaniem staram się to zmienić – powiedział profesor biologii, pisarz i autor m.in. książki "Chrapiący ptak".
Audio
  • Rozmowa z pisarzem i biologiem Berndem Heinrichem (Wybieram Dwójkę)
Fragment okładki książki Bernda Heinricha Chrapiący ptak
Fragment okładki książki Bernda Heinricha "Chrapiący ptak"Foto: materiały promocyjne/wyd. Czarne

- Niewiele osób zastanawia się nad tym, że wiele zwierząt ma zupełnie takie same problemy jak my: potrzebują pożywienia, dachu nad głową, dążą także do reprodukcji. Wystarczy spojrzeć nawet na takie zwierzęta, jak chrząszcze czy kruki – obserwacja ich zachowań sprawia, że uczymy się wiele na temat otaczającego nas świata – dodał Bernd Heinrich.

W nagraniu audycji posłuchamy również o tym, co fascynuje Bernda Heinricha w chrząszczach, i jak doświadczenia z dzieciństwa wpłynęły na jego zainteresowanie przyrodą.

***

Prowadzi: Aldona Łaniewska-Wołłk

Gość: Bernd Heinrich (pisarz, biolog)

Data emisji: 6.07.2017

Godzina emisji: 17.16

Materiał został wyemitowany w audycji "Wybieram Dwójkę".

mz/bch

Czytaj także

Wzornictwo łączy narody nad Bałtykiem

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2017 14:42
W "Wybieram Dwójkę" spotkaliśmy się z Agnieszką Jacobson-Cielecką, autorką wystawy "Roundabout Baltic" przedstawiającej wzornictwo krajów nadbałtyckich.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Ochronić światowe dziedzictwo. 41. sesja UNESCO

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2017 20:15
- Wystarczy spojrzeć na Listę Obiektów w Zagrożeniu. Są to przede wszystkim miejsca w Afryce i na Bliskim Wschodzie - podkreślał prof. Jacek Purchla, przewodniczący Komitetu Światowego Dziedzictwa UNESCO, opowiadając o wpływie współczesnych konfliktów na to, co w kulturze światowej najcenniejsze.
rozwiń zwiń