X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x

Skopje. Tragedia miasta i jego nowy początek

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2019 17:10
Gośćmi audycji byli twórcy wystawy w Międzynarodowym Centrum Kultury w Krakowie zatytułowanej "Skopje. Miasto, architektura i sztuka solidarności".
Audio
  • Rozmowa o wystawie "Skopje. Miasto, architektura i sztuka solidarności" (Wybieram Dwójkę)
Plakat promujący wystawę
Plakat promujący wystawęFoto: mat. prasowe

MCK i Muzeum Sztuki Współczesnej w Skopje (MSU) przygotowały pierwszą w Polsce prezentację fenomenu odbudowy miasta Skopje po tragicznym trzęsieniu ziemi w 1963 roku oraz wyjątkowych gestów solidarności wobec ogromu strat i cierpienia doznanych przez Macedończyków. Zamierzeniem MCK i MSU jest pokazanie nie tylko skali tragedii miasta oraz jego mieszkańców, ale przede wszystkim niezwykłej odbudowy, która uczyniła miasto najbardziej nowoczesną stolicą w wymiarze globalnym.

Dzięki nowym projektom, których symbolem jest plan śródmieścia autorstwa Kenzō Tange, Skopje stało się jednym z najciekawszych architektonicznie miast Europy. Dla polskiej publiczności interesujące jest także przypomnienie sylwetek i działalności polskich architektów i urbanistów, którzy współuczestniczyli w przywracaniu miasta do życia. Ich doświadczenie rekonstrukcji i odbudowy, całkowicie zniszczonej podczas II wojny światowej, Warszawy, okazało się wówczas niezmiernie przydatne.

Zapraszamy do wysłuchania nagrania rozmowy z naszymi gośćmi, którymi były autorki i kuratorki wystawy: Agata Wąsowska-Pawlik i Monika Rydiger.

***

Rozmawiał: Bartosz Panek

Data emisji: 8.07.2019

Godzina emisji: 16.30

Materiał został wyemitowany w audycji "Wybieram Dwójkę".

mko

Zobacz więcej na temat: wystawa KULTURA Bartosz Panek
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Dźwięki pierwotne". Wyprawa do źródeł muzyki

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2019 14:47
W audycji "Kwadrans bez muzyki" odwiedziliśmy wystawę w gdańskim Spichlerzu Opackim. Ekspozycja opowiada o źródłach muzyki tradycyjnej i tym, jak inspiruje ona współczesnych twórców.
rozwiń zwiń