X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Szymon Nehring: Beethoven był złożoną osobowością

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2020 18:29
- Koncert "cesarski" jest sztandarowym utworem pokazującym, jakim wielkim człowiekiem był Beethoven poza tym, że był też genialnym kompozytorem - opowiadał wybitny polski pianista, który 24 stycznia wystąpi w Filharmonii Narodowej w Warszawie, gdzie wykona V Koncert fortepianowy Es-dur "cesarski" Ludwiga van Beethovena.
Audio
  • Szymon Nehring o muzyce Beethovena (Wybieram Dwójkę)
Szymon Nehring
Szymon NehringFoto: PR2

Szymon Nehring wyznał, że od kiedy zaczął przygotowywać koncert "cesarski" Beethovena, starał się nie słuchać żadnych interpretacji tego utworu. Jednak pianista dużo czytał na temat kompozytora. - Daje mi to dużą wiedzę o tym, jaką osobą był Beethoven. To też wiedza o stylistyce, która jest potrzebna wykonawcy. Trzeba się oprzeć na tym oraz na odczytaniu tekstu tak, żeby to było szczere - opowiadał muzyk.

Zdaniem Szymona Nehringa, V Koncert fortepianowy Es-dur "cesarski" Ludwiga van Beethovena pokazuje, jak bardzo złożoną osobowość miał ten kompozytor. - Miał wysoko postawione wartości, wiele wiary i determinacji w sobie. Widać, jak bardzo był dobrym człowiekiem, mimo że przedstawia się go jako niełatwego w relacjach. I ten koncert jest takim pełnym przedstawieniem osoby Beethovena - wyjaśnił pianista.

***

Tytuł audycji: Wybieram Dwójkę 

Rozmawiała: Anna Skulska

Goście: Szymon Nehring (pianista)

Godzina emisji: 17.15

Data emisji: 24.01.2020

am

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Szymon Nehring: nie chcę być maszynką do grania

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2018 10:10
- Staram się nie przyjmować zbyt wielu propozycji. Niektórzy pianiści świetnie sobie radzą, gdy mają 150 występów rocznie, ale ja nie jestem jeszcze na to gotowy - mówił w Dwójce znakomity pianista.
rozwiń zwiń