Rosja: Polacy fałszują statystki związane z chorobą ASF

Rosyjska służba weterynaryjna "Rossielchoznadzor" sugeruje, że w Polsce statystyki ognisk afrykańskiego pomoru świń są zaniżane.

2014-08-19, 19:59

Rosja: Polacy fałszują statystki związane z chorobą ASF
. Foto: sxc.hu

Informację o tym podała państwowa agencja prasowa "RIA Nowosti" w depeszy o zakazie wwożenia mięsa wieprzowego do obwodu kaliningradzkiego w bagażu ręcznym w związku z zagrożeniem afrykańskim pomorem świń.

Rosyjska służba weterynaryjna "Rossielchoznadzor" poinformowała, że w Unii Europejskiej oficjalnie zarejestrowano 83 ogniska tej choroby. Z tego 33- u świń domowych i 50 u dzików. Według jej danych, na terytorium Litwy stwierdzono 7 ognisk tej choroby, Łotwy- 62, a w Polsce- 14.

Przedstawiciel branży mięsnej: Nowe przypadki APS nie pomagają w negocjacjach

REKLAMA

Źródło: TVN24 Biznes i Świat/X-news

"Rossielchoznadzor” napisał na swojej stronie internetowej, że „eksperci sądzą, iż duża część przypadków zachorowań na terytorium Polski pozostaje niezarejestrowana, co poważnie zwiększa niebezpieczeństwo przedostania się choroby do sąsiednich państw”.

Ze strony internetowej "Rossielchoznadzoru" można się dowiedzieć, że w samej Rosji jest obecnie zarejestrowanych 106 ognisk tej choroby, w większości u dzików.

IAR, jk

REKLAMA

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej