Fascynujące oblicza nauki

Wsparcie drużyny, przyjazna konkurencja, a także wspólne wypracowanie rozwiązania. Oto główne wartości przyświecające organizatorom konkursu FLL. Międzynarodowa impreza ma zachęcić dzieci oraz młodzież do odkrywania niezwykłych tajników nauki.

2015-01-17, 19:37

Fascynujące oblicza nauki
Robot z klocków, biorący udział w konkursie FFL/fot. MagneticNorth

Posłuchaj

17.01.15 Jakub Piasecki: „Zwycięzcy polskiej edycji pojadą na europejski etap półfinałowy do węgierskiego Debreczyna (…)”.
+
Dodaj do playlisty

Głównym zadaniem uczestników jest zaprojektowanie, zbudowanie i zaprogramowanie robota, który musi wykonać określone zadania konkursowe, zgodne z tematem przewodnim. Młodzi konstruktorzy szukają odpowiedzi na aktualne problemy naukowe, a także proponują innowacyjne rozwiązania. W tym roku tematem wydarzenia jest uczenie się.

– Konkurs skierowany jest do dzieci i młodzieży w wieku 10-16 lat. Występują one w drużynach złożonych z maksymalnie 10 osób. Oprócz konstruowania robotów uczestnicy biorą także udział w projekcie badawczym. Ich zadaniem jest przygotowanie prezentacji odpowiadającej tematowi, który jest motywem przewodnim w danej edycji naszej imprezy – powiedział Jakub Piasecki, organizator konkursu.

Międzynarodowa ranga

Jak przyznał Jakub Piasecki, jeden z organizatorów konkursu, polska odsłona imprezy jest jedynie wstępem do europejskiego finału w Monachium. Dodał, że przedsięwzięcie ma także charakter globalny.

– Zwycięzcy ścisłego finału, który będzie odbywał się w Niemczech, zostaną zaproszeni na różnego typu wydarzenia promujące FLL na całym świecie. Najlepszych uczestników gościły już m.in. Dubaj, a także Stany Zjednoczone – dodał Rozmówca PR24.

REKLAMA

Polskie Radio 24/db

 

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej