Latarnicy Polski Cyfrowej uczą seniorów korzystania z Internetu
Już 250 tys. osób skorzystało ze szkoleń w ramach projektu Polska Cyfrowa Równych Szans, realizowanego przez Stowarzyszenie „Miasta w Internecie” wspólnie z Ministerstwem Administracji i Cyfryzacji.
2015-04-01, 12:40
Posłuchaj
Zajęcia przeznaczone są dla osób 50+ i pomagają w zaznajomieniu się z obsługą komputera i z Internetem.
Projekt Polska Cyfrowa Równych Szans skierowany jest do osób w średnim wieku, ale także do seniorów.
- To jest program, który daje szanse zarówno osobom po 50. roku życia, tym, którzy jeszcze są czynni zawodowo, jak i seniorom. W przypadku obu tych grup trochę rodzaj umiejętności, które w ramach zajęć z Latarnikami Polski Cyfrowej nabywają osoby starsze, są inne. Wiadomo, że w pracy potrzeba umiejętności bardzo praktycznych. Często są to umiejętności związane z tym, żeby dostosować się do nowych narzędzi, jakie wkraczają zarówno do sektora prywatnego, jak i publicznego. W przypadku seniorów jest to już raczej realizacja własnych oczekiwań, potrzeb, pomysłów – mówi Krzysztof Głomb, prezes Stowarzyszenia „Miasta w Internecie”.
Animatorzy działający lokalnie
Latarnicy Polski Cyfrowej, jak wyjaśnia ekspert, są to animatorzy działający lokalnie, pracujący w gminach, bliscy najczęściej osobom, którzy uczestniczą w zajęciach.
REKLAMA
- Zajęcia prowadzone przez Latarników są świetną formą spędzania czasu, a jednocześnie uczenia się rzeczy, które się bardzo w życiu przydają – dodaje Krzysztof Głomb.
Latarnicy Polski Cyfrowej pomagają też wszystkim zainteresowanym w składaniu deklaracji podatkowych przez Internet. Szczegółowe informacje na temat projektu Polska Cyfrowa Równych Szans można znaleźć na stronie latarnicy.pl.
Dominik Olędzki, awi
REKLAMA
REKLAMA