W piątek wyruszy Warszawska Akademicka Pielgrzymka Metropolitalna. "To taki festiwal dzieł miłosierdzia"
Warszawska Akademicka Pielgrzymka Metropolitalna na Jasną Górę organizowana jest przez Kościół Akademicki Św. Anny w Warszawie. Na szlak pielgrzymkowy wyrusza 5 sierpnia każdego roku, aby po 10 dniach pielgrzymowania dotrzeć do Częstochowy. O tym, jak wygląda pielgrzymka mówił w Polskim Radiu 24 Piotr Filipek, członek służby medialnej WAPM.
2017-08-04, 10:39
Posłuchaj
Jak wyjaśniał gość, pielgrzymka to swego rodzaju rekolekcje w drodze, czas dla siebie. – Ten trud fizyczny, bycie we wspólnocie i w samotności, każdego dnia przynosi nowe doświadczenia. Pielgrzymka jest innym doświadczeniem kościoła niż na niedzielnej mszy świętej, czasem przemiany serca, dlatego ludzie na pielgrzymkach zostają. Zachęcam, bo każdy, jak doświadczy tego trudu, to później obiera inna perspektywę – mówił.
Trasa Warszawskiej Akademickiej Pielgrzymki Metropolitalnej prowadzić będzie po zapomnianych staropolskich sanktuariach maryjnych Mazowsza i Małopolski: przez Niepokalanów, Szymanów, Miedniewice, Smardzewice i Mstów, a na koniec pielgrzymi dotrą do Częstochowy. Piotr Filipek wspominał, że co roku wielu ludzi pozdrawia pielgrzymujących, częstuje wodą i posiłkami, a także przekazuje swoje intencje. – To taki festiwal dzieł miłosierdzia, wszystko jest z dobrego serca – ocenił.
Pielgrzymka wyruszy 5 sierpnia o 7:00 rano. Po drodze zatrzyma się przy miejscach pamięci, związanych z Rzezią Woli, gdzie zostaną złożone kwiaty. Chętni, by wziąć udział w pielgrzymce mogą zapisywać się do godz. 19:30 w czwartek, lub dołączyć na trasie.
Więcej w nagraniu.
REKLAMA
Gospodarzem programu był Wiesław Molak.
Polskie Radio 24/ip
____________________
Data emisji: 04.08.2017
REKLAMA
Godzina emisji: 9:15
REKLAMA