Bruksela: Sankcje wobec Rosji przedłużone

Unia Europejska oficjalnie przedłużyła sankcje dyplomatyczne wobec Rosji o kolejne pół roku, czyli do połowy września. W Polskim Radiu 24 o działaniach Brukseli względem Moskwy, a także postawie Kremla w stosunku do państw NATO, mówił Adam Lelonek z Centrum Analiz Propagandy i Dezinformacji.

2018-03-13, 14:42

Bruksela: Sankcje wobec Rosji przedłużone
Kreml nie rezygnuje z działań propagandowych, które wymierzone są w państwa Sojuszu bądź Ukrainę. Foto: flickr/alexanderganyushin/CC BY 2.0

Posłuchaj

13.03.18 Bruksela: Sankcje wobec Rosji przedłużone
+
Dodaj do playlisty

Na czarnej liście z zakazem wjazdu do Unii i z zablokowanymi aktywami w Europie jest obecnie prawie 150 osób. To separatyści z Krymu, rosyjscy politycy, bliscy współpracownicy prezydenta Putina i wojskowi. Restrykcjami objętych jest także 38 firm, których europejskie aktywa pozostaną zamrożone do połowy września.

– Sankcje wobec Rosji są przemyślane jako instrument długofalowego oddziaływania na Moskwę. Przynoszą one efekty, bez względu na to, co będą twierdzić rosyjskie ośrodki propagandowe – komentował w Polskim Radiu 24 Adam Lelonek.

Ekspert zauważył przy tym, że Rosja nie rezygnuje z działań propagandowych, które wymierzone są w państwa Sojuszu bądź Ukrainę. Wskazał na to, że na ukończeniu jest budowa mostu na Krym; Moskwa dokonuje też prowokacji wymierzonych w państwa bałtyckie.

– Szczyt NATO w Warszawie jednak wzmocnił sojusz (…). W Polsce i krajach bałtyckich stacjonują siły NATO. Wydaje się, że nikt na Kremlu nie postradał zmysłów do tego stopnia, by rzucić wyzwanie Paktowi Północnoatlantyckiemu – mówił Adam Lelonek, odnosząc się do ewentualnego, otwartego konfliktu Rosji z Litwą, Łotwą czy Estonią.

REKLAMA

Więcej w całej audycji.

Gospodarzem programu był Wojciech Kościak. 

Polskie Radio 24/IAR/zz

___________________

REKLAMA

Data emisji: 13.03.18

Godzina emisji: 13.15


 

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej