Szansa dla młodych firm. Ostatnia szansa na zgłoszenie do programu GovTech Polska
To już ostatni dzwonek dla małych i średnich graczy, którzy chcą realizować projekty technologiczne dla administracji. - Jeszcze tylko przez kilka dni młode, innowacyjne spółki mogą zgłaszać się do programu GovTech Polska. Powstał on głównie z myślą o MŚP, które dotychczas nie miały możliwości współpracy z administracją i spółkami skarbu państwa - czytamy w piątkowym "Pulsie Biznesu".
2019-10-25, 08:06
- Zostało kilka dni na zgłoszenia do programu GovTech Polska
- Program ma wzmocnić współpracę między młodymi firmami a administracją
Teraz przedstawiciele start-upów i małych firm mogą proponować najnowsze rozwiązania technologiczne m.in. w dziedzinach big data i sztucznej inteligencji - wskazuje dziennik.
- Opracowaliśmy formułę konkursu, która usprawni dialog między reprezentantami sektora publicznego, a innowatorami, w tym przedsiębiorcami, naukowcami i obywatelami - przekonuje, cytowana przez gazetę Justyna Orłowska, dyrektor programu GovTech Polska. Wyjaśnia, że program nie tylko pomaga wprowadzić wspomniany sektor na ścieżkę rozwoju, która bazuje na innowacjach i nowoczesnych technologiach, ale też stwarza optymalne warunki do wdrażania najlepszych pomysłów.
Przywołuje przykłady: efektem pierwszej edycji konkursu jest m.in. rozwiązanie, które pomogło celnikom ograniczyć przemyt na polskich granicach.
- Inny rezultat: moduł, który posłuży do wykrywania nadużyć w rozliczeniach świadczeń zdrowotnych finansowanych z pieniędzy publicznych - wymienia Orłowska.
REKLAMA
Powiązany Artykuł
Program "GovTech Polska". Innowacje mają bardziej wspomóc sektor publiczny
Wyzwania od administracji
W tym roku, jak podaje "Puls Biznesu", swoje wyzwania ogłosiło kilka instytucji, w tym Ministerstwo Cyfryzacji, Ministerstwo Finansów (Krajowa Administracja Skarbowa z Opola i Gdańska), Kancelaria Senatu RP, Urząd Patentowy RP i Urząd Komunikacji Elektronicznej. Przedsiębiorcy mogą zgłaszać się do konkursu do 28 lub 30 października. Wszystko zależy od tego, na jakie wyzwania technologiczne się zdecydują - dodaje gazeta.
Więcej - w "Pulsie Biznesu".
PolskieRadio24.pl, PAP, Puls Biznesu, md
REKLAMA