"Komuś zależało na zaatakowaniu dziennikarzy". Jolanta Hajdasz o działaniach policji 11 listopada

2020-11-16, 15:50

"Komuś zależało na zaatakowaniu dziennikarzy". Jolanta Hajdasz o działaniach policji 11 listopada
Marsz Niepodległości. Foto: PAP/Leszek Szymański

- Liczba działań policji niemających uzasadnienia pokazuje, że za tym idzie coś więcej niż zwykła niefrasobliwość funkcjonariusza, który zbyt emocjonalnie podszedł do sytuacji - mówiła w Polskim Radiu 24 Jolanta Hajdasz, dyrektor Centrum Monitoringu Wolności Prasy Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich.

Posłuchaj

Posłuchaj

Jolanta Hajdasz o Marszu Niepodległości (Temat dnia/Polskie Radio 24) 20:44
+
Dodaj do playlisty

"Nic nie usprawiedliwia brutalnej przemocy wobec fotoreporterów, z których wszyscy nosili oznaczenia PRESS i głośno krzyczeli, że są z prasy. To sugeruje, że policjanci doskonale wiedzieli, co robią" - napisało Centrum Monitoringu Wolności Prasy Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. 

Powiązany Artykuł

Marsz Niepodległości EN-1200.jpg
Fotoreporter raniony na Marszu Niepodległości. Mamy zdjęcia, które wykonał tuż przed postrzeleniem

Jolanta Hajdasz, dyrektor CMWP, zapowiedziała pełne wsparcie dla poszkodowanych dziennikarzy, którzy ucierpieli podczas Marszu Niepodległości. - Te wydarzenia wymagają precyzyjnego wyjaśnienia. Coraz bardziej zagadkowe stają się powody użycia przez policję broni gładkolufowej w stosunku do fotoreportera "Tygodnika Solidarność" Tomasza Gutrego - oceniła Hajdasz.

Czytaj również:

- Wygląda na to, że komuś zależało na tym, aby zaatakować dziennikarzy. Wiadomo bowiem, że relacja z takich wydarzeń natychmiast obiega świat. Ktoś nie chciał do tego dopuścić - dodała.

Według dyrektor CMWP liczba działań policji na pierwszy rzut oka niemających uzasadnienia pokazuje, że za tym idzie coś więcej niż zwykła niefrasobliwość funkcjonariusza, który zbyt emocjonalnie podszedł do sytuacji. - Może ktoś im podpowiadał to, jak mają się zachowywać, może mieli przywołanie, a może rozkaz, że mają być bardziej brutalni - kontynuowała. 

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Audycja: "Temat Dnia/Gość PR24"
Prowadzący: Antoni Trzmiel
Gość: Jolanta Hajdasz (dyrektor CMWP)
Data emisji: 16.11.2020
Godzina emisji: 15.08

kad

Polecane

Wróć do strony głównej