Akcja plakatowa wspierająca życie. "Jest dużo Polek, które nie zgadzają się ze Strajkiem kobiet"
- W gazecie tłumaczyłam dlaczego strajk kobiet nie jest strajkiem wszystkich kobiet, jak chciałby być postrzegany. Jest masa Polek, które nie zgadzają się z postulatami strajku kobiet i nie podzielają tych wartości - powiedziała o proporcjach dotyczących zwolenników i przeciwników aborcji w kontekście plakatowej akcji wspierającej życie Dorota Łosiewicz, publicystka. W "Arii czy Barbarii" wzięli udział także Krystyna Gorgolewska i Wojciech Korkuć.
2021-03-06, 21:09
Potężna kampania billboardowa śląskiej Fundacji Nasze Dzieci - Edukacja, Zdrowie, Wiara, promująca hospicja perinatalne, budzi coraz więcej emocji. Szczególnie są one widoczne u zwolenników aborcji, którzy dewastują takie banery. Plakaty z rysunkiem dziecka w łonie-sercu są prawie na każdym rogu ulicy w każdym większym mieście w Polsce.
Powiązany Artykuł
"Ciężka lekcja dla lewackiej elity europejskiej". Hiszpański portal o sukcesach Polski i Węgier
"Strajk tylko części kobiet"
Dorota Łosiewicz powiedziała na antenie Polskiego Radia 24, że wsparcie dla postulatów tzw. strajku kobiet nie jest tak duży, jak może się niektórym wydawać. - W gazecie tłumaczyłam dlaczego strajk kobiet nie jest strajkiem wszystkich kobiet, jak chciałby być postrzegany. Jest masa Polek, które nie zgadzają się z postulatami strajku kobiet i nie podzielają tych wartości, jeśli w ogóle o jakichkolwiek wartościach strajku kobiet możemy mówić. Odzew czytelników był tego dowodem - powiedziała
- Ruch Szymona Hołowni a aborcja. Gill-Piątek: obecnie wszyscy nasi parlamentarzyści są za liberalizacją
- Zwrot Platformy Obywatelskiej ws. aborcji. Tekieli: to próba samoobrony
Krystyna Gorgolewska zwróciła uwagę na to, że agresja nakierowana na akcję plakatową mającą na celu wspierać życie nienarodzone jest dowodem na jej skuteczność. - Negatywny odbiór akcji za życiem świadczy o tym, że są one po prostu skuteczne. Gdyby taka akcja nie wzbudzała w ludziach zadumy i zastanowienia się nad tym wszystkim, to opór wobec tego plakatu nie byłby tak silny. Ta zmasowana niechęć do tego wizerunku, który jest jednoznacznie pozytywny, świadczy o sile tego przekazu - powiedziała.
REKLAMA
Wojciech Korkuć jest podobnego zdania. Jego zdaniem agresja skierowana ku tej akcji wiele mówi o przeciwnikach życia. - Rzadko zdarza mi się eksponować plakat, który stał się wrogiem publicznym numer jeden. Jest on w ostatnim czasie tak często dewastowany, że musieliśmy kilkukrotnie wyklejać plakaty, aby one funkcjonowały a i tak po jakimś czasie po raz kolejny były dewastowane. Jest to bardzo wymowne i świadczy o tych ludziach. Kim oni są, skoro tak się zachowują? - zaznaczył gość Polskiego Radia 24.
Zapraszamy do wysłuchania całej audycji
Posłuchaj
***
Audycja: "Aria czy barbaria?"
REKLAMA
Prowadzący: Magdalena Piejko
Gość: Krystyna Gorgolewska (red. nacz. magazynu LUKA), Wojciech Korkuć (grafik) Dorota Łosiewicz (publicystka "W sieci")
Data emisji: 06.03.2021
Godzina: 20.06
REKLAMA
dz
Polecane
REKLAMA