"Rozmowy z władzami Warszawy są konstruktywne". Karczewski o odbudowie Pałacu Saskiego

- Polskę stać na odważne inwestycje, które będą służyły następnym pokoleniom - mówił w Polskim Radiu 24 senator PiS Stanisław Karczewski, który podczas Forum Ekonomicznego w Karpaczu prowadził panel "Odbudowa Pałacu Saskiego, Pałacu Brühla - korzyści dla Polski".

2021-09-07, 21:20

"Rozmowy z władzami Warszawy są konstruktywne". Karczewski o odbudowie Pałacu Saskiego
Stanisław Karczewski. Foto: PR24

15 sierpnia prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o odbudowie Pałacu Saskiego, Pałacu Brühla oraz kamienic przy ul. Królewskiej w Warszawie. 


Powiązany Artykuł

1200 piotr glisnki forum karpacz pap.jpg
"Hołd wobec milionów polskich ofiar II wojny światowej". Piotr Gliński o odbudowie Pałacu Saskiego

Gość Polskiego Radia 24 wyraził nadzieję, że Pałac Saski zostanie odbudowany. -To nie jest przejaw megalomanii. Jesteśmy dużym krajem w środku Europy i powinno nas być stać na odważne i ambitne inwestycje. Mamy też ku temu możliwości. Polskę stać na odważne inwestycje, które będą służyły następnym pokoleniom. Również Przekop Mierzei Wiślanej jest konieczny dla naszego bezpieczeństwa, rozwoju gospodarczego, chodzi przecież o uruchomienie jeszcze jednego ważnego portu. Będziemy w przyszłości dumni z tych inwestycji. Nie my jako PiS, ale nasi następcy, dzieci i wnuki - powiedział Stanisław Karczewski. 

Były marszałek Senatu zapewnił, że wszystko jest obliczone. - Wiemy, że jest to potrzebne i mamy na to zabezpieczone pieniądze. Chcemy to zrobić i zrobimy. Prowadzimy rozmowy z władzami Warszawy ws. odbudowy Pałacu Saskiego, które przebiegają w dobrej atmosferze, są konstruktywne. Ta inwestycja jest też bardzo ważna z punktu widzenia tożsamościowego i historycznego. Z Pałacu Saskiego będą z dumą korzystać następne pokolenia. Pałac zamknie pierzeję północną Placu Piłsudskiego - tłumaczył senator PiS.  

Posłuchaj

Stanisław Karczewski gościem Adriana Klarenbacha (Temat dnia/Gość PR24) 10:36
+
Dodaj do playlisty

 

REKLAMA

Zbudowany w drugiej połowie XVII wieku Pałac Saski był jednym z symboli przedwojennej Warszawy. Po upadku powstania warszawskiego niemieckie wojska zdecydowały się go wyburzyć tak jak stojący obok Pałac Brühla. Jedyną pozostałością po obiekcie jest fragment kolumnady nad Grobem Nieznanego Żołnierza.

Więcej w nagraniu.

 ***

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"
Prowadzący: Adrian Klarenbach
Gość: Stanisław Karczewski (senator PiS)
Data emisji: 7.09.2021
Godzina emisji: 20.16

REKLAMA

PR24

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej