"W weekend rejs do Sopotu i z powrotem". Żeglarz o możliwościach, które daje przekop Mierzei Wiślanej
- Turystycznie ten obszar dużo zyska na przekopie Mierzei Wiślanej - mówi portalowi PolskieRadio24 żeglarz Władysław. Więcej w materiale Pawła Kurka.
2022-09-17, 06:28
- 17 września oddany zostanie do użytku kanał żeglugowy przez Mierzeję Wiślaną
- Przekop Mierzei Wiślanej skróci drogę wodną niezbędną do pokonania między portami w Gdańsku i w Elblągu
- Rozmówca Pawła Kurka wskazuje, że w Zalewie Wiślanym nie pływa wiele łodzi, a przekop Mierzei Wiślanej pozwoli na rozwój turystyki w regionie
W najbliższą sobotę, 17 września, odbędzie się otwarcie nowego kanału żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną, finalnie cała inwestycja zakończy się w przyszłym roku.
Jak mówi portalowi PolskieRadio24.pl żeglarz Władysław, dzięki realizacji inwestycji "turystycznie ten obszar dużo zyska", dzięki "prostemu przejściu" z Zalewu do Morza Bałtyckiego.
Przekop Mierzei Wiślanej. Potencjał turystyczny i szansa na rozwój infrastruktury
Rozmówca Pawła Kurka zauważa, że w takich akwenach jak Jeziorak, trzeba uważać podczas pływania na inne łodzie. W Zalewie Wiślanym jednak obecnie "jest cisza, spokój". - Wypływamy i widzimy dwie-trzy żaglówki - wskazuje.
Zaznacza, że potencjał tego miejsca jest duży. Pan Władysław widzi turystyczną szansę dla regionu związaną z przekopem Mierzei Wiślanej. Dodaje, że poprawi się też infrastruktura w okolicy.
Nowy kanał żeglugowy uniezależnia Polskę od kontrolowanej przez Rosję Cieśniny Piławskiej. Łączna wartość projektu wraz z pracami towarzyszącymi wynosi 1 miliard 980 milionów złotych.
Czytaj także:
- Przekop Mierzei Wiślanej cieszy się poparciem Polaków. Są wyniki najnowszego sondażu
- Budowa kanału żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną. Prof. Bugajski: to jedyna szansa na uniezależnienie się od Rosji
"Każda inwestycja zwiększająca możliwości rozwojowe Polski jest potrzebna". Gróbarczyk o przekopie Mierzei Wiślanej- zobacz nagranie video
PolskieRadio24.pl, IAR, PAP/ PK, ms
REKLAMA
REKLAMA