KSW 75: Dwa tygodnie do gali w Nowym Sączu. Znamy pełną kartę walk

2022-10-01, 14:54

KSW 75: Dwa tygodnie do gali w Nowym Sączu. Znamy pełną kartę walk
Znamy pełną kartę walk gali KSW 75, która 14 października odbędzie się w Nowym Sączu. . Foto: Materiały prasowe KSW

Lepiej późno niż wcale. Na dwa tygodnie przed galą KSW 75 znamy wreszcie pełną kartę walk. W Nowym Sączu zaprezentują się m.in. Ibragim Chuzhigaev, Daniel Omielańczuk i Tomasz Narkun.

Karta walk KSW 75 pełna

Właściciele KSW uzupełnili wreszcie kartę walk swojej następnej gali - jako ostatnie dodano starcie w kategorii półciężkiej pomiędzy Adamem Tomasikiem a Madalinem Pirvulescu.

KSW 75 już za dwa tygodnie, nie da się zatem ukryć, że kibice długo czekali na zapełnienie karty walk. Nie przeszkodziło to jednak - w pewnym sensie w ciemno - wyprzedać prawie wszystkich biletów do hali w Nowym Sączu. To świadczy o marce i rozpoznawalności federacji, ale zważywszy na to, że poważne przygotowania zajmują zawodnikom około dwóch miesięcy - ciężko oczekiwać życiowej formy od tych, którzy właśnie dowiedzieli się, że walczą 14 października.

Odkładając na bok wątpliwości dotyczące dyspozycji bohaterów nowosądeckiej gali, to kolejny raz nie zapowiada się ona na starcie gigantów. Niemniej jest kilka wartych uwagi, a nawet obejrzenia starć.

Narkun punktem odniesienia

Uwagę zwraca przede wszystkim main event, w którym Ibragim Chuzhigaev stanie do pierwszej obrony pasa kategorii półciężkiej, odebranego długo panującemu Tomaszowi Narkunowi. Rywalem wychodzącego pod turecką flagą Czeczena będzie Ivan Erslan - rozpędzony serią trzech wygranych, w tym dwóch pod banderą KSW. Zdecydowany faworyt to aktualny mistrz, choćby dlatego, że Chorwat ze wspomnianym Narkunem wyraźnie przegrał.

Zresztą zawodnik będący punktem odniesienia dla mistrzowskiego starcia również wystąpi podczas KSW 75. Zadanie przed nim tylko z pozoru trudne - Henrique da Silva to były zawodnik UFC, ale cztery ostatnie starcia w szeregach światowego giganta MMA przegrał, a od pożegnania z ta organizacją minęło już pięć lat. Mimo to ich pojedynek budzi duże emocje, jak każde pojawienie się w klatce Tomasza Narkuna.

Sczeciński Berserker ma bowiem w Polsce bardzo liczne grono "hejterów", na które solidnie zapracował mało wyważonymi wypowiedziami. Fani nad Wisłą najczęściej wspierają jego przeciwników, nawet jeśli pochodzą z innego kraju, a hasztag #teamprzeciwnikNarkuna robi furorę. Ktokolwiek by tym przeciwnikiem nie był.

Ostatnia szansa Omielańczuka?

Do klatki powraca jeden z najbardziej doświadczonych polskich ciężkich - Daniel Omielańczuk. W KSW szło mu dotąd fatalnie - przegrał wszystkie trzy walki. Dwie pierwsze w 2009 roku, ostatnią...13 lat później. Pojedynek z Czechem Michalem Martinkiem może być więc dla niego na wagę pozostania w organizacji.

W co-main evencie nowosądeckiej gali doświadczenie w osobie Damiana Stasiaka spotka się z młodością reprezentowaną przez miejscowego faworyta - Roberta Ruchałę. Stawką konfrontacji numerów 4 i 5 kategorii piórkowej będzie wysokie miejsce w kolejce do mistrzowskiej szansy.

Warto zwrócić uwagę także na Adama Soldaeva, o ile tym razem w zaprezentowaniu się w klatce nie przeszkodzi mu kontuzja. Zawodnik rodem z Warszawy jest niepokonany od siedmiu lat, a jego najtrudniejszym przeciwnikiem są zazwyczaj wspomniane kłopoty zdrowotne.


Karta walk gali KSW 75 (14 października, Nowy Sącz):

walka wieczoru:

Ibragim Chuzhigaev - Ivan Erslan - o pas mistrzowski wagi półciężkiej

co-main event:

Damian Stasiak - Robert Ruchała

pozostałe walki:

Michal Martinek - Daniel Omielańczuk

Tomasz Narkun - Henrique da Silva

Adam Soldaev - Oleksij Poliszczuk

Adam Tomasik - Madalin Pirvulescu

Yann Liasse - Adrian Gralak

David Martinik - Kamil Szkaradek

Adrianna Kreft - Petra Castkova


Czytaj także:

MK

Polecane

Wróć do strony głównej