ChatGPT będzie miał konkurencję? Elon Musk już rekrutuje specjalistów od sztucznej inteligencji

Elon Musk zwrócił się w ostatnich tygodniach do specjalistów od sztucznej inteligencji w sprawie utworzenia nowego laboratorium badawczego w celu opracowania alternatywy dla ChatGPT - podał Reuters, cytując portal branży technologicznej "The Information".

2023-02-28, 10:43

ChatGPT będzie miał konkurencję? Elon Musk już rekrutuje specjalistów od sztucznej inteligencji
Konkurencyjny chatbot miałby mniej ograniczeń dotyczących tematów wywołujących kontrowersje w porównaniu do ChatGPT. Foto: PAP/DPA/Patrick Pleul

W ostatnich miesiącach Musk wielokrotnie krytykował OpenAI (twórcę ChatGPT - PAP) za zainstalowanie zabezpieczeń, które uniemożliwiają ChatGPT tworzenie tekstów, które mogłyby urazić użytkowników.

Musk, który współtworzył OpenAI w 2015 roku, ale od tego czasu zerwał więzi ze startupem, zasugerował w zeszłym roku, że technologia OpenAI jest przykładem "szkolenia sztucznej inteligencji, aby była obudzona".

Mniej ograniczeń dla chatbota

Jego komentarze sugerują, pisze "The Information", że konkurencyjny chatbot miałby mniej ograniczeń dotyczących tematów wywołujących kontrowersje w porównaniu do ChatGPT i pokrewnego chatbota, który Microsoft niedawno uruchomił.

Pomimo tego, że szef Tesli i SpaceX był jednym ze współzałożycieli OpenAI, Musk podkreślał w piątek, że to "nie było to, co zamierzał".

REKLAMA

ChatGPT ma bliskie powiązania z Microsoftem

ChatGPT wystartował 30 listopada, ale jest częścią szerszego zestawu technologii opracowanych przez OpenAI, który ma bliskie powiązania z Microsoftem. Od tego czasu zyskał miliony użytkowników z wieloma używającymi go do spraw związanych z pracą, takich jak pisanie e-maili, zagadnienia badawcze itp.

Musk podkreśla, że ChatGPT lub AI jako całość mają "zarówno pozytywne, jak i negatywne strony" i wielokrotnie prognozował "wielkie zagrożenie" związane z nieskrępowanym rozwojem sztucznej inteligencji. Biznesmen oceniał, że jest ona "znacznie bardziej niebezpieczna" niż głowice nuklearne.

Czytaj także:

PAP/IAR/PR24.pl/mk

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej