PŚ w skokach: Peter Prevc zakończył już sezon. "Do zobaczenia następnej zimy"

2023-03-23, 12:59

PŚ w skokach: Peter Prevc zakończył już sezon. "Do zobaczenia następnej zimy"
Peter Prevc przedwcześnie zakończył sezon Pucharu Świata . Foto: Forum/Marcin Szkodzinski

Peter Prevc poinformował w mediach społecznościowych, że nie weźmie udziału w pozostałych do końca sezonu zawodach Pucharu Świata w Lahti i Planicy. Słoweniec, który podczas niedawnych mistrzostw świata zaliczył groźny upadek, poinformował, że wróci do skakania na nartach wraz z rozpoczęciem przygotowań do kolejnego sezonu.

Peter Prevc nie będzie miło wspominał niedawnych mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym, które odbyły się w jego ojczyźnie. Słynny słoweński skoczek najpierw nie załapał się do składu swojej reprezentacji na konkurs na normalnej skoczni, a potem zanotował bardzo groźnie wyglądający upadek podczas treningu na dużym obiekcie w Planicy.

Tuż po wyjściu z progu doświadczonemu skoczkowi wypięła się prawa narta. Mistrz świata w lotach (2016) stracił równowagę w powietrzu i z impetem spadł na bulę Bloudkovej Velikanki.

Groźny upadek w Planicy. Prevc wraca do zdrowia

Mimo bardzo groźnie wyglądającego upadku, Peter Prevc już następnego dnia opuścił szpital, a jedyną diagnozą było wstrząśnienie mózgu. 30-letni skoczek opuścił jednak norweski cykl Raw Air i dochodził powoli do zdrowia.

Kibice spodziewali się, że "Pero" weźmie udział w zbliżających się zawodach Pucharu Świata w Lahti lub kończących sezon konkursach na skoczni mamuciej w Planicy. Słynny skoczek poinformował jednak w mediach społecznościowych, że ma zupełnie inne plany.

"Pozdrowienia znad morza, gdzie rany wszelkiego rodzaju goją się szybciej. Do zobaczenia podczas następnej zimy!" - napisał w mediach społecznościowych zwycięzca klasyfikacji generalnej Pucharu Świata oraz Turnieju Czterech Skoczni w sezonie 2015/2016.

Koniec sezonu Petera Prevca

Peter Prevc wystąpił w 22 indywidualnych konkursach w tym sezonie, zdobywając łącznie 274 pucharowe punkty. Jego najlepszy wynik to szósta lokata w jednym z konkursów w japońskim Sapporo. W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata doświadczony Słoweniec zajmuje 22. miejsce, ale do zakończenia sezonu pozostały jeszcze trzy indywidualne konkursy - jeden w Lahti i dwa w Planicy.

"
Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Peter Prevc (@pprevc)

>>> Więcej o Polakach w PŚ w skokach narciarskich w sezonie 2022/2023 <<< 

Program PŚ w Lahti:

25 marca (sobota)

16.15 - konkurs drużynowy

26 marca (niedziela)

13.30 - kwalifikacje
15.15 - konkurs indywidualny

Paweł Majewski z PolskieRadio24.pl odwiedził "Kamiland" - centrum mistrza Kamila Stocha:

Czytaj także:


Skoki narciarskie/PolskieRadio24.pl

Polecane

Wróć do strony głównej