Musk wprowadza nowe zasady na Twitterze. Wszyscy myśleli, że to awaria

  2023-07-01, 22:03

  Musk wprowadza nowe zasady na Twitterze. Wszyscy myśleli, że to awaria
  Musk ogłasza zmiany na Twitterze. Foto: Shutterstock/Frederic Legrand - COMEO/Sattalat Phukkum

  Wpłynęło tysiące zgłoszeń sugerujących awarię popularnego komunikatora społecznościowego. Jak się jednak okazało Twitter wprowadzał nowe regulacje. O zmianach osobiście poinformował Elon Musk. "W związku z ekstremalnym wzrostem technik polegających na pozyskiwaniu danych i manipulacjami systemem Twitter wprowadza tymczasowe limity odczytywania tweetów" - napisał.

  Pierwsze poważne problemy pojawiły się chwilę po godzinie 13. "Zgłoszenia rosły lawinowo i w zaledwie kilka chwil liczone były w tysiącach" - czytamy.

  Komunikat Muska

  Użytkownicy serwisu przez wiele godzin nie wiedzieli co może być przyczyną awarii. Sprawy nie ułatwiał dział prasowy Twittera, który nie przekazywał żadnych komunikatów. 

  Po kilku godzinach, koło godz. 19:00 do akcji wkroczył sam Elon Musk, który wydał oświadczenie na Twitterze. 

  "W związku z ekstremalnym wzrostem technik polegających na pozyskiwaniu danych i manipulacjami systemem Twitter wprowadza tymczasowe limity odczytywania tweetów" - napisał 

  Twitter. Limit czytania 

  Dysponenci zweryfikowanych kont mają tymczasowe ograniczenia - czytania do 6 tys. postów dziennie. Musk dodał, że dysponenci niezweryfikowanych kont i zakładanych nowych są ograniczeni do czytania odpowiednio dziennie 600 i 300 postów.

  Decyzja Muska, którą nazwał "tymczasowym środkiem nadzwyczajnym" jest reakcją na - jak twierdzi - "niezwykle agresywne" działania setek organizacji zbierających dane z Twittera wbrew intencjom jego użytkowników.

  Musk wcześniej wyraził niezadowolenie z firm zajmujących się sztuczną inteligencją, takich jak OpenAI, właściciel ChatGPT, za wykorzystywanie danych z Twittera do własnych celów.

  Odzyskać reklamodawców

  Twitter podjął wcześniej szereg kroków, aby odzyskać reklamodawców, którzy opuścili platformę po kupieniu jej przez Muska, i zwiększyć przychody z subskrypcji, wprowadzając znaczniki weryfikacji jako część programu Twitter Blue.

  Czytaj również:

  PAP/mm

  Polecane

  Wróć do strony głównej