"Melchiory 2023". Dziennikarz portalu PR24 Paweł Kurek otrzymał Nagrodę Specjalną Polskiego Radia

2023-11-23, 19:41

"Melchiory 2023". Dziennikarz portalu PR24 Paweł Kurek otrzymał Nagrodę Specjalną Polskiego Radia
Paweł Kurek laureatem Nagrody Specjalnej Polskiego Radia.Foto: PR/Cezary Piwowarski

Dziennikarz portalu PolskieRadio24.pl Paweł Kurek został laureatem Nagrody Specjalnej Polskiego Radia. Podczas gali 18. Ogólnopolskiego Konkursu Reportażystów "Melchiory 2023" prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska podkreśliła, że to nagroda za reportaż multimedialny, który rozwijany jest przez laureata. Patronat nad Konkursem i Galą "Melchiory 2023" objęła Rada Mediów Narodowych.

Ideą konkursu "Melchiory" jest odkrywanie i promowanie najlepszych twórców gatunku, jak również uhonorowanie reportażystów innych mediów, których twórczość może być inspiracją dla dziennikarzy radiowych.

Do tegorocznej edycji zostało zgłoszonych 61 utworów radiowych, nadesłano 28 reportaży i 31 dokumentów.

Nagroda dla reportera naszego portalu

Reporter portalu PolskieRadio24.pl Paweł Kurek został nagrodzony za swoje materiały Nagrodą Specjalną Polskiego Radia.

Posłuchaj

Paweł Kurek laureatem Nagrody Specjalnej Polskiego Radia (IAR) 0:28
+
Dodaj do playlisty

Nasz redakcyjny kolega od lat przygotowuje reportaże dotyczące różnorodnych tematów. Dociera do miejsc, gdzie dzieją się wydarzenia, o których dyskutuje cała Polska i nie tylko. Paweł był na Lampedusie w momencie, gdy wyspa zmagała się z największą presją migracyjną. Rozmawiał wówczas i z przedstawicielami władz, i z mieszkańcami, i z samymi migrantami.

W tym roku Paweł Kurek był również autorem szeregu materiałów z wyspy Kos, na której wydarzyła się tragedia, która wstrząsnęła Polską - w czerwcu doszło tam do morderstwa Polki, pracownicy lokalnej restauracji hotelowej.

Reportaże na temat sytuacji na granicy

Reporter portalu PolskieRadio24.pl był również w pobliżu granicy polsko-białoruskiej, gdzie rozmawiał między innymi z przedstawicielami Straży Granicznej oraz mieszkańcami. Mówili mu oni o sytuacji na granicy, działaniu polskich służb, budowie zapory i jej wpływie na poczucie bezpieczeństwa.

Paweł Kurek regularnie tworzy reportaże związane z pracami polskich mundurowych. Nie tylko Straży Granicznej, ale też żołnierzy Wojska Polskiego, między innymi członków Wojsk Obrony Terytorialnej.

W ubiegłym roku portal PolskieRadio24.pl prezentował też efekty pracy swojego reportera na Mierzei Wiślanej. Nasz redakcyjny kolega relacjonował powstawanie jednej z kluczowych inwestycji dla woj. warmińsko-mazurskiego - kanału przez Mierzeję Wiślaną. Z jego materiałów można dowiedzieć się, jaką rolę odegrać może - nie tylko w regionie - realizacja projektu i co sądzą o niej eksperci i miejscowi.

Znak czasów

Prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska, wręczając nagrodę, powiedziała, że sztuka reportażu jest sztuką bardzo pojemną, a reportaż multimedialny, za który przyznano Nagrodę Specjalną, jest znakiem czasów, bo łączy w sobie obraz, słowo i dźwięk, a jednocześnie oddaje rzeczywistość tu i teraz.

Posłuchaj

Prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska o Nagrodzie Specjalnej dla Pawła Kurka (IAR) 0:31
+
Dodaj do playlisty

Serdecznie gratulujemy Pawłowi nagrody i życzymy kolejnych sukcesów!


  • Honorowy patronat nad XVIII Ogólnopolskim Konkursem Reportażystów "Melchiory 2023" objęło Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji oraz Rada Mediów Narodowych.
  • Patronem medialnym wydarzenia jest Telewizja Polska S.A.

IAR/ms/jb

Polecane

Wróć do strony głównej