KSW Epic. Tomasz Adamek - Mamed Chalidow. Kto faworytem hitowej walki? "Zabrali mu rękę i nogę"

2024-02-20, 13:26

KSW Epic. Tomasz Adamek - Mamed Chalidow. Kto faworytem hitowej walki? "Zabrali mu rękę i nogę"
Tomasz Adamek i Mamed Chalidow zmierzą się ze sobą już 24 lutego . Foto: REPORTER/GRZEGORZ WAJDA/REPORTER/TOMASZ KUDALA

Już w sobotę 24 lutego w Gliwicach Tomasz Adamek zmierzy się w pięściarskim pojedynku z Mamedem Chalidowem. Eksperci zastanawiają się, która z legend sportów walce okaże się lepsza w w walce wieczoru gali KSW XTB Epic.

Starcie Tomasz Adamek - Mamed Chalidow elektryzuje polskich fanów sportów walki, choć obaj panowie nie należą już do najmłodszych. Ich nazwiska nadal jednak zapewniają gali w gliwickiej PreZero Arenie bardzo duży rozgłos.

KSW Epic: Adamek kontra Chalidow. Hitowa walka tuż, tuż

47-letni Tomasz Adamek to były zawodowy mistrz świata wagi półciężkiej i junior ciężkiej. Pięściarz nie walczył jednak w zawodowym ringu od października 2018 roku. Czy długi rozbrat z wyczynowym sportem może wykorzystać Mamed Khalidov? Pochodzący z Czeczenii 43-latek jest legendą KSW i do tej pory rywalizował w mieszanych sztukach walki.

W odróżnieniu od Adamka, dość regularnie toczył jednak pojedynki i to z zawodnikami, którzy byli lub są gwiazdami KSW. Mowa o Scotcie Askhamie, Mariuszu Pudzianowskim czy Roberto Soldiciu, który akurat dość brutalnie znokautował Chalidowa w grudniu 2021 roku.

Znajomość bokserskich realiów z pewnością przemawia za Adamkiem, jednak sportowa aktywność to niezaprzeczalny atut Chalidowa. Nic dziwnego, że eksperci ze środowiska sportów walki toczą zażarte dyskusje na temat tego, kto jest faworytem hitowej walki.

KSW Epic: boks czy MMA? Eksperci podzieleni

Do ciekawej dyskusji doszło na youtubowym kanale dziennikarza Andrzeja Kostyry, który gościł byłego świetnego boksera, a obecnie trenera Zbigniewa Raubo oraz Łukasza Jurkowskiego, do niedawna gwiazdę KSW, a obecnie już tylko komentatora MMA.

Obaj panowie szukali argumentów za tym, że to właśnie zawodnik z "ich" dyscypliny okaże się lepszy. Trener boksu zwrócił uwagę, że Khalidov nie będzie mógł obalać swojego rywala ani go kopać.

- Mamedowi organizatorzy zabrali rękę i nogę. I teraz na jednej nodze i z jedną ręką co on zrobi? Niech sobie wali na worku 50, 100 lewych i niech sobie robi wszystko. Ale tam naprzeciwko niego naprawdę wychodzi Tomek Adamek. Czy wy panowie zdajecie sobie sprawę z tego, że nie ma szans? - pytał Zbigniew Raubo.

Trener bokserski nadział się jednak na kontrę. - Absolutnie się nie zgodzę, choćby dlatego, że najnowszym przykładem jest Francis Ngannou. Uważany za gościa, który nie potrafi boksować, a wywraca Tysona Fury'ego. Trochę analogiczna sytuacja - podkreślił "Juras".

O tym, kto ma rację, kibice przekonają się już 24 lutego. Pojedynek Tomasza Adamka z Mamedem Chalidowem będzie walką wieczoru gali KSW XTB Epic, która odbędzie się w PreZero Arenie w Gliwicach.

KSW Epic. Adamek i Chalidow w sumie mają 90 lat, ale nadal elektryzują. "Dopóki widzisz ciosy, możesz walczyć".

Czytaj także:

Polecane

Wróć do strony głównej